Padova Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Padua, në Italinë veriore, është i famshëm për Bazilikën e Shën Antonit të shkullit të 13-të. Kafenetë e vogla janë të zakonshme në rrugët e qytetit dhe shumica prej tyre kanë disa vazo me begonia, petunia, manushaqe tringjyrëshe apo margaritarë gerbera. Nëse shihni krizantema, sigurohuni të ndaleni dhe të tregoni respektin tuaj për ata që mbajnë zi, pasi që ata i përdorin vetëm për këtë rast këto lule. Gjatë Kreshmës dhe Pashkëve, të krishterët sjellin gjethe të palmës dhe zambakë bori të bardhë dhe disa sera vendase shesin orkida për t’u përdorur si dhurata. Orto Botanico di Padova, e cila daton nga viti 1545, shtëpi me mbi 7000 lloje të bimëve dhe luleve, që nga zambakët gjigant, orkidat dhe kaktusët lulëzues deri te gjethet ti, veshët e elefantit dhe trinomat. Lulet e tjera janë trëndafilat, lulet konike dhe margaritarët. Jashtë serrave lulëzojnë leandrat, bougainvilleat dhe pemët e qershisë, varësisht nga stina.
Joshje
USD 86.75

Joshje

12 Trëndafila

Delikate
USD 66.73

Delikate

12 Trëndafila

Rehati
USD 120.12

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

INFOINFOINFO
Kujdesi Amënor
USD 93.43

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Të Dua Ende
USD 66.73

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

Respekt
USD 93.43

Respekt

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
E re
USD 66.73

E re

Zambakë dhe trëndafila

Dashuri Me Shikim Të Parë
USD 120.12

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

Përqafime
USD 86.75

Përqafime

Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Lidhjet e Dhembshurisë
USD 66.73

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Përkryerje
USD 93.43

Përkryerje

24 Trëndafila

E dhimbsur
USD 66.73

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Dashuria e përgjegjshme
USD 66.73

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Dashuria e Gruas
USD 66.73

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

Thjeshtësi Magjepsëse
USD 66.73

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

INFOINFOINFO
Ego
USD 66.73

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

Karakter
USD 120.12

Karakter

Trëndafila, gipsofila

Durim
USD 66.73

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

INFOINFOINFO
Top