Taranto Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Një qytet i rëndësishëm detar, Taranto ka plazhe dhe kopshte të bukura. Në bregdet, shumë bimë vendase lulëzojnë në pranverë si margaritarët, karafilat dhe “dashuria në një mjegull”. Në qytet, ka disa parqe dhe kopshte private të mbushura me trëndafila, gladiola, koreopsis dhe kozmose. Bimët e tjera të njohura janë salviat dhe astilbet. Moti bregdetar i ngrohtë është idea për alliumin gjigant dhe lulet e globit. Manushaqet tringjyrëshe dhe petuniat janë të njohura si lule në vazo dhe shpesh vendosen jashtë dyqaneve dhe restuaranteve. Zambakët tigër dhe ata të ditës lulëzojnë në pranverën e vonshme, ndërsa zambakët bori të bardhë e bëjnë dhuratën apo ofertën e përsosur të Pashkëve. Toka me rërë afër plazheve është e mirë për rritjen e shqopës. Shumë lule vendase shiten në tregjet e zëna.
Dashuri Për Natyrën
USD 101.02

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

Mjaft Më Kritikove
USD 72.16

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

E butë
USD 101.02

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

INFOINFOINFO
Bukuri madhështore
USD 72.16

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Shpresë
USD 72.16

Shpresë

Gerbera

Joshje Sekrete
USD 82.47

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

INFOINFOINFO
Zonjë e Bukur
USD 72.16

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

Plot Shkëlqim
USD 72.16

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Admirim i Fshehtë
USD 114.76

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

INFOINFOINFO
Pavdekshmëri
USD 72.16

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Pritshmëri
USD 72.16

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Kujdesi Amënor
USD 101.02

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

INFOINFOINFO
Të Përkas Ty
USD 82.47

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Krenare
USD 75.59

Krenare

12 Trëndafila

E hirshme
USD 72.16

E hirshme

Karafila , trëndafila

INFOINFOINFO
Bukuri Shpirtërore
USD 114.76

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

Meritë
USD 82.47

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Strehim
USD 114.76

Strehim

Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Top