Trieshta Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Trieste, një qytet në bregdetin e Adriatikut, u themelua nga romakët e lashtë. Qyteti ka kështjella mesjetare së bashku me muze, dyqane dhe galeri të artit. Val Rosandra ofron ngjitje në gurë dhe ju mund të shihni lulëzimin e leandras dhe azaleas gjatë kësaj rruge. Shkurret bottlebrushes dhe myrtles cepe rriten të egra në këtë zonë, së bashku me një numër të madh të luleve të egra. Trëndafila rriten kryesisht për t’u dhënë si dhurata. Manushaqet tringjyrëshe, margaritarët dhe mini karafilat lulëzojnë në livadhe dhe në kopshtet e banorëve së bashku me gladiolat dhe kozmoset. Krizantemat shfaqen vetëm në kohë zie, por manushaqet tringjyrëshe dhe petuniat në vazo shihen më shpesh. Në pranverë, në shumë kopshte lulëzojnë tulipanët, dafodilet dhe alliumet. Asterët janë të njohur gjithashtu për dhurata në buqeta dhe ata mund të gjenden për shitje në sheshet e qytetit.
Vdes për ty
USD 121.42

Vdes për ty

Trëndafila

Kapem Pas Teje
USD 67.46

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Ego
USD 67.46

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Rrezikojmë
USD 67.46

Rrezikojmë

Karafila , sumbulla dhe statice

Rehati
USD 121.42

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

E dhimbsur
USD 67.46

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Kujdesi Amënor
USD 94.44

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Fisnikëri
USD 87.70

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

Virtyt
USD 67.46

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 67.46

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Unitet
USD 87.70

Unitet

2 Zambakë dhe karafila

Pritshmëri
USD 67.46

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Përkryerje
USD 94.44

Përkryerje

24 Trëndafila

E dhimbsur
USD 67.46

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Shpirtmirësi e Përkryer
USD 67.46

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Dashuria e Gruas
USD 67.46

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

Elegancë
USD 67.46

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Thjeshtësi Magjepsëse
USD 67.46

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

INFOINFOINFO
Top