Venecia Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Venice, një qytet i ndërtuar në ishuj të vegjël dhe të ndërthurrur me kanale, ka mungesë të tokës, por jo mungesë për kopshte të bukura. Biennale Gardens përgjatë kanalit Grand, organizon festivalin historik vjetor të artit. Rrugët me pemë dhe harqet me wisteria janë shumë të njohura për vizitorë. Lulet që mund të gjenden në kopshte janë lulet konike, koreopsis dhe kozmoset. Gjethet me ngjyra të anthuriumit dhe hostat e mëdha rriten në vendet e hijezuara. Serrat mbajnë kaktusë të lulëzuar dhe orkida delikate. Përderisa krizantemat shfaqen vetëm në kohë zie, gladiolat, karafilat dhe margaritarët mund të shihen kudo. Trëndafilat janë të preferuarat e veçanta, ku secila ngjyrë e tyre ka një kuptim. Shumë lule mund të gjenden në shitje përgjatë kanaleve dhe në plazhe.
Paç Fat
USD 100.13

Paç Fat

12 Trëndafila

Rehati
USD 120.16

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

Gazmore
USD 66.75

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

INFOINFOINFO
Kujdesi Amënor
USD 93.45

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Mjaft Më Kritikove
USD 66.75

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

Më Duaj Më Tepër
USD 66.75

Më Duaj Më Tepër

Zambakë, gerbera , karafila dhe livande

INFOINFOINFO
Përkryerje
USD 93.45

Përkryerje

24 Trëndafila

E dhimbsur
USD 66.75

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Pranim
USD 66.75

Pranim

3 luledielli dhe karafila

INFOINFOINFO
Dashuria e Gruas
USD 66.75

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

E butë
USD 93.45

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Dashuri Për Natyrën
USD 93.45

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Thjeshtësi Magjepsëse
USD 66.75

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Ego
USD 66.75

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

Durim
USD 66.75

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

INFOINFOINFO
Arratisu Me Mua
USD 66.75

Arratisu Me Mua

Trëndafila

Hare e ardhshme
USD 66.75

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Vetmi
USD 93.45

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

INFOINFOINFO
Top