Verona Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Ambienti i Romeos dhe Zhulietës së Shekspirit, Verona është një qytet i bukurisë natyrore. Liqeni Garda, liqeni më i madh në Itali, është i mrekullueshëm për shëtitje me varkë dhe not, dhe këtu mund të shihen shumë bimë dhe lule rajonale. Landrat, shkurret bottlebrush dhe azaleat rriten të egra në shkëmbinjë, ndërsa ballkonet me pamje nga liqeni shpesh mbjellin petunia në vazo, trëndafila dhe bougainvillea. Sikur pjesa tjetër e Italisë, edhe veronezët i adhurojnë trëndafilat dhe ata kanë kuptim të veçantë varësisht nga ngjyra e tyre. Në qendrën e qytetit, vendosen para dyerve shpesh margaritarët në vazo dhe lulet shiten shpesh në tregjet e hapura.
Qëndrueshmëri
USD 82.05

Qëndrueshmëri

4 zambakë dhe 7 trëndafila

Gjithnjë besnike
USD 82.05

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

Rrezikshmërisht e Dashuruar
USD 114.18

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Mahnitëse
USD 129.22

Mahnitëse

Trëndafila

Dashuri e Pastër
USD 129.22

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

Mjaft Më Kritikove
USD 71.79

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

INFOINFOINFO
Buzëqeshëse
USD 71.79

Buzëqeshëse

Trëndafila

Pafajësi
USD 114.18

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Shije e Mirë
USD 114.18

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

INFOINFOINFO
Të Dua Ende
USD 71.79

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

Magjepsëse
USD 114.18

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Dashuri Me Shikim Të Parë
USD 114.18

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Shpresë
USD 71.79

Shpresë

Gerbera

Humor
USD 82.05

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Mikpritje
USD 100.51

Mikpritje

Trëndafila, zambakë, trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Martesë e Lumtur
USD 114.18

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

Thjeshtësi Magjepsëse
USD 71.79

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Luks
USD 71.79

Luks

Trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Top