Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Kamboxhia. Ne dërgojmë lule me dorë në Phnom Penh dhe 6 qytete, në Kamboxhia

Lulja kombëtare e Kamboxhias (Cambodia) është lulja aromatik e verdhë e Mitrella Mesnyi. Kjo lule e bukur në të verdhë të zbehtë lëshon një parfum të veçantë i cili mund të ndjehet në të gjithë kryeqytetin Phnom Penh. Poashtu në të gjitha rrugët e qytetit mund të gjenden lulet e bukura e të kuqe të Pioncianës Mbretërore. Duke filluar nga maji, këto pemë me hije mbushet plot me lule të kuqe si qershi. Një tjetër lule e bukur në formë shkurreje është edhe Ixora e cila mundë të gjendet kudo nëpër kopshte dhe rrugica me lulet e saja në ngjyrë rozë, të verdhë apo të kuqërremtë. Një lule tjetër unike dhe ekzotike e cila mund të gjenden kudo në Phnom Penh është Bauhinia. Lulet e saja të mëdha dhe të veçanta në ngjyrë vjollcë i japin një pamje të bukur qytetit kur përzihen me të kuqen e ndritshme të Pioncianës Mbretërore. Asnjë vizitë në Kamboxhia (Cambodia) nuk është e plotë pa një vizitë tempullit të lashtë në Angkor Wat. Ky jo vetëm që është tempulli më i vjetër në botë, por këtu vizitorët do të gjejnë edhe vreshtat e bukura dhe të harlisuru me Bugenvilje dhe Hibiskus të mëdhenjë. Bimë të tjera vendase janë edhe trëndafilat e shkretëtirës në ngjyrë rozë si dhe lulet e vogla Amaranth.

Buqeta të Popullarizuara në Kamboxhia


Luks

Luks

Trëndafila dhe zambakë

Frymëzim

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Dashuri Me Shikim Të Parë

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

   
Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Shpërblim Për Mirësi

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

Mikpritje

Mikpritje

Trëndafila, zambakë, trëndafila dhe gipsofila

   
Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

Lavdi

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

   
Lartësi

Lartësi

24 Trëndafila dhe gipsofila

Paç Fat

Paç Fat

12 Trëndafila

Hutim

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

   
Moderne

Moderne

Gerbera , zambakë dhe margarita

Bukuri Shpirtërore

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

Joshje

Joshje

12 Trëndafila

   
Dashuri e Shenjtë

Dashuri e Shenjtë

Zambakë, trëndafila dhe karafila

Përkryerje

Përkryerje

24 Trëndafila

Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

   

Ofertë Speciale: Dashuri Besuese

Informacion