Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Kamboxhia. Ne dërgojmë lule me dorë në Phnom Penh dhe 4 qytete, në Kamboxhia

Lulja kombëtare e Kamboxhias (Cambodia) është lulja aromatik e verdhë e Mitrella Mesnyi. Kjo lule e bukur në të verdhë të zbehtë lëshon një parfum të veçantë i cili mund të ndjehet në të gjithë kryeqytetin Phnom Penh. Poashtu në të gjitha rrugët e qytetit mund të gjenden lulet e bukura e të kuqe të Pioncianës Mbretërore. Duke filluar nga maji, këto pemë me hije mbushet plot me lule të kuqe si qershi. Një tjetër lule e bukur në formë shkurreje është edhe Ixora e cila mundë të gjendet kudo nëpër kopshte dhe rrugica me lulet e saja në ngjyrë rozë, të verdhë apo të kuqërremtë. Një lule tjetër unike dhe ekzotike e cila mund të gjenden kudo në Phnom Penh është Bauhinia. Lulet e saja të mëdha dhe të veçanta në ngjyrë vjollcë i japin një pamje të bukur qytetit kur përzihen me të kuqen e ndritshme të Pioncianës Mbretërore. Asnjë vizitë në Kamboxhia (Cambodia) nuk është e plotë pa një vizitë tempullit të lashtë në Angkor Wat. Ky jo vetëm që është tempulli më i vjetër në botë, por këtu vizitorët do të gjejnë edhe vreshtat e bukura dhe të harlisuru me Bugenvilje dhe Hibiskus të mëdhenjë. Bimë të tjera vendase janë edhe trëndafilat e shkretëtirës në ngjyrë rozë si dhe lulet e vogla Amaranth.

Buqeta të Popullarizuara në Kamboxhia


Pajtim

Pajtim

7 Trëndafila, gerbera , karafila , zambakë dhe orkide

Dashuri e Pastër

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

Mendime Qiellore

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

Besnike

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

    
Kujdesi Amënor

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Fisnike

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

E paharrueshme

E paharrueshme

6 Trëndafila dhe lule të vogla

    
Bukuri Tekanjoze

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Bukuri Pa Ndjenja

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

Entuziaste

Entuziaste

Trëndafila

    
Rrezikojmë

Rrezikojmë

Karafila , sumbulla dhe statice

Shpresë

Shpresë

Gerbera

Kthjelltësi

Kthjelltësi

8 trëndafila

Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

    

Ofertë Speciale: Dashuri Besuese

Informacion