Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Kanada. Ne dërgojmë lule me dorë në Otava dhe 182 qytete, në Kanada

Ndryshe nga shumë shtete Europiane, Kanadaja nuk ka lule kombëtare. Por, në vend të kësaj, çdo provincë dhe teritor kanadez ka nga një lloj lule që është unike dhe e veqantë për llojin e vet. Në Kolumbinë Britaneze lulja elegante e quajtur Pacific Dogwood konsiderohet si lulja e tyre provinciale, ndërsa lulja e quajtur mayflower (lulja e majit) është më e preferuara në Nova Scotia. Në provincën Manitoba, lulja më e popullarizuar është preri krokus, ndërsa violeta ngjyrë blu mund të gjendet në tëtrë teritorin e New Brunswick. Në Ottawa, festivali i tulipanëve të majit kremton miqësinë në mes Kanadasë dhe Holandës. Princesha Juliana i kishte dhënë Ottawës 100,000 tulipana në shenjë falenderimi për ushtarakët kanadez që kishin ndihmuar në çlirimin e Holandës. Në kryeqytetin kanadez, Toronto, çdo vit mbahet njëra nga shfaqjet më të mëdha të luleve. Kanadezët kënaqen duke dhuruar lule, siq është lulja for-get-me-not, e cilësuar si lulja zyrtare e ditës së gjyshërve. Kjo lule, me një kombinim tulipanësh shumëngjyrëshe, poashtu dhurohet gjatë festës së 17 shkurtit dhe Ditës së Familjes.

Buqeta të Popullarizuara në Kanada


Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Të Dua Ende

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

Pranim

Pranim

3 luledielli dhe karafila

   
Bashkim

Bashkim

24 trëndafila

Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

   
Mikpritje

Mikpritje

Trëndafila, zambakë, trëndafila dhe gipsofila

Thjeshtësi Magjepsëse

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Virtyt

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

   
Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

Qëndrueshmëri

Qëndrueshmëri

4 zambakë dhe 7 trëndafila

Delikate

Delikate

12 Trëndafila

   
Shpërblim Për Mirësi

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

Kotësi

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Misterioze

Misterioze

12 Trëndafila

   
Pranim Dashurie

Pranim Dashurie

Trëndafila

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

   

Ofertë Speciale: Vdes për ty

A është Dita e Shën Valentinit, apo ndoshta ajo vetëm është e pasionuar pas ngjyrës së kuqe dhe asaj të bardhë. Ky kombinim ka lehtësisht një art të stilit Art Deco dhe është përfekte për gratë që duan ta jetojnë elegancën. Ky kombinim është i njohur në Edmonton, Kalgary (Calgary), Montreal, Otava (Ottawa), Toronto dhe gjithmonë trajtohet si tufë me stil të veçantë. Trëndafilat e kuq dhe ata të bardhë janë të rendituar në mënyrë artistike në një vazo elegante, e cila duket e përsosur gjithandej. Kjo buqetë me trëndafila të mrekullueshëm është një mesazh përfekt për ti treguar asaj se gjithmonë mendoni për të.
Informacion