Otava Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Së bashku me një llojë të madhe të tulipanëve shumëngjyrësh të cilët mund të gjenden në Ottawa, qyteti është shtëpia e disa llojeve tjera të luleve. Krokuset e verdhë shpesh mund të shihen duke u rritur së bashku me tulipanët me ngjyrë të çelur si dhe zymbylat blu. Trëndafilat janë poashtu popullore ndër banorët, posaçërisht llojet ngjitëse të cilat përdoren për të zbukuruar muret dhe portat.
Pavdekshmëri
USD 69.85

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Përulësi e Këndshme
USD 69.85

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Bukuri e Qëndrueshme
USD 69.18

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

INFOINFOINFO
Falënderim
USD 111.09

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

Dëshirë
USD 111.09

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Thashethemëse
USD 125.73

Thashethemëse

72 Trëndafila

INFOINFOINFO
Rrezikshmërisht e Dashuruar
USD 111.09

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

Mjaft Më Kritikove
USD 69.85

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

Magjepsje
USD 69.85

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Dashuri ngurruese
USD 69.18

Dashuri ngurruese

12 Trëndafila

Paqe
USD 69.85

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Guximtare
USD 111.09

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Kthjelltësi
USD 69.85

Kthjelltësi

8 trëndafila

Fitore
USD 69.85

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

Qëndrueshmëri
USD 79.83

Qëndrueshmëri

4 zambakë dhe 7 trëndafila

INFOINFOINFO
Imagjinatë
USD 69.85

Imagjinatë

12 Trëndafila

Buzëqeshëse
USD 69.85

Buzëqeshëse

Trëndafila

E përjetshme
USD 69.85

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

INFOINFOINFO
Top