Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Katar. Ne dërgojmë lule me dorë në Doha dhe 8 qytete, në Katar

Lulja kombëtare e Katarit (Qatar) është jargavani rozë i Qataf, i cili është zbuluar së fundmi dhe i cili tani dekoron shumë shtëpi në kryeqytetin Doha. Gjatë festivalit vjetor të Leshtah, fëmijët e vegjël të Katarit (Qatar) mësojnë mbi kulturën dhe trashëgiminë e tyre. Në një pjesë të këtij festivali fëmijët e vegjël mësojnë mbi jetën bimore të vendit. Në këtë ditë, çdo fëmijë fiton nga një lule mbi të cilën duhet të mësoj si të kujdeset si dhe ta identifikojë atë me trashëgimin e tyre kulturore. Festivale tjera të rëndësishme janë edhe Festivali Jubail, ku Katari së bashku me vendet fqinje Kuvaitin dhe Bahreinin zhvillojnë një festë dhjetë ditore. Qilimat e mëdhenj me lule si dhe skulpturat e mëdha me lule janë pjesë të kësaj ekspozite madhështore të cilat shfaqen për familjen mbretërore dhe vizitorëve. Populli i Katarit dëron me qef lule, ku ndër më të preferuarat janë trëndafilat shumëngjyrëshe. Çdo ngjyrë ka kuptim dhe është një nder i madh ti dërgosh dikujt lule. Së bashku me trëndafilat e njohur, hibiskusët dhe karanfilat janë të njohur. Orkidetë janë poashtu popullore ku edhe lulet ekzotike mund të gjenden në të gjithë vendin, përfshirë këtu edhe shumë tezga me lule në Doha. Orkidetë janë duke u bërë shumë popullorë, aqë sa disa kultivues lulesh janë përqëndruar vetëm në këto lule unike.

Buqeta të Popullarizuara në Katar


E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Krenare

Krenare

12 Trëndafila

Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

   
Paç Fat

Paç Fat

12 Trëndafila

Bukuri Tekanjoze

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

Pajtim

Pajtim

7 Trëndafila, gerbera , karafila , zambakë dhe orkide

   
Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

Fyerje

Fyerje

Trëndafila, karafila, zambakë dhe gipsofila

Të Dua Ende

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

   
E shijshme

E shijshme

Zambakë dhe trëndafila

Martesë e Lumtur

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

   
Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Luks

Luks

Trëndafila dhe zambakë

Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

   
Bukuri e Qëndrueshme

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

Meritë

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Qejf

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

   

Ofertë Speciale: Jeta Është e Ëmbël

Informacion