Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Kili. Ne dërgojmë lule me dorë në Santiago de Kili dhe 28 qytete, në Kili

Vizitorët në Kili shumë shpejt do të mësojnë se rregullat e mirësjelljes kërkojnë që ti jepet mikpritësit lule si dhuratë e vogël në shenjë respekti, por kurr mos jepni lule me ngjyrë të zezë ose ngjyrë vjollcë sepse keto dy ngjyra simbolizojnë vdekjen. Në mes të qyteteve të Kilit, La Serena dhe Copiapo, shtrihet e ashtuquajtura shkretëtira e luleve, ku njëherë në disa vite efekti El Nino e shndërron shkretëtirën në oazë të luleve. Kryeqyteti i Kilit, Santiago, është shtëpia e Mercado De Flores, apo Tregu i Luleve, ku kurora lulesh dhe zbukurime të ndryshme ofrojnë paraqitje atraktive të jetës bimore autoktone të Kilit. Me 11 shtator kilianët festojnë ditën e lirimit nga diktatura duke vendosur një kercell të lules në tokë. Kjo bëhet për të kujtuar viktimat që janë zhdukur apo janë ekzekutuar në kohën kur vendi ka qenë nën administrim diktatorial. Pashkët janë një tjetër festë e veçantë në Kili, ku lulet vendosen nëpër varrezat e të afërmëve të vdekur.

Buqeta të Popullarizuara në Kili


Origjinale

Origjinale

12 Zambakë

Buzëqeshëse

Buzëqeshëse

Trëndafila

Bukuri Tekanjoze

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

   
Shije e Mirë

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

Frymëzim

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Mjaft Më Kritikove

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

   
Paç Fat

Paç Fat

12 Trëndafila

Shpërblim Për Mirësi

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

Luks

Luks

Trëndafila dhe zambakë

   
Lavdi

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

   
Besnike

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

Rrezikshmërisht e Dashuruar

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

Durim

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

   
Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

   

Ofertë Speciale: Përqafime

Trëndafilat e kuq gjiithmonë kanë qenë të lidhura me dashurinë dhe pasionin, dhe ky kombinim i luleve e dëshmon këtë më së miri. Trëndafilat e kuq janë të ekspozuar në mënyrë të mrekullueshme, për një buqetë që do gjallëronte shumë gjatë, gjersa gipsofilat e bardhë rrezatojnë sensin e dashurisë së pastër. Në ditën më të dashur, Ditën e Shën Valentinit, në Antofagasta, Puente Alto, Santiago de Kili (Santiago de Chile), Valparaiso, Vina del Mar , është një rast perfekt për të thënë ‘Të Dua’. Vazoja elegante e kësaj buqete krijon një sfond të mahnitshëm. Bëne një paraqitje me stil të veçantë me trëndafilat e bukur me ngjyrë të kuqe.
Informacion