Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Kili. Ne dërgojmë lule me dorë në Santiago de Kili dhe 27 qytete, në Kili

Vizitorët në Kili shumë shpejt do të mësojnë se rregullat e mirësjelljes kërkojnë që ti jepet mikpritësit lule si dhuratë e vogël në shenjë respekti, por kurr mos jepni lule me ngjyrë të zezë ose ngjyrë vjollcë sepse keto dy ngjyra simbolizojnë vdekjen. Në mes të qyteteve të Kilit, La Serena dhe Copiapo, shtrihet e ashtuquajtura shkretëtira e luleve, ku njëherë në disa vite efekti El Nino e shndërron shkretëtirën në oazë të luleve. Kryeqyteti i Kilit, Santiago, është shtëpia e Mercado De Flores, apo Tregu i Luleve, ku kurora lulesh dhe zbukurime të ndryshme ofrojnë paraqitje atraktive të jetës bimore autoktone të Kilit. Me 11 shtator kilianët festojnë ditën e lirimit nga diktatura duke vendosur një kercell të lules në tokë. Kjo bëhet për të kujtuar viktimat që janë zhdukur apo janë ekzekutuar në kohën kur vendi ka qenë nën administrim diktatorial. Pashkët janë një tjetër festë e veçantë në Kili, ku lulet vendosen nëpër varrezat e të afërmëve të vdekur.

Buqeta të Popullarizuara në Kili


Hijeshi e Pjekur

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

Përjetësi

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

    
Dashuri e mrekullueshme

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

Zonjë Zemërbardhë

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

Pajtim

Pajtim

7 Trëndafila, gerbera , karafila , zambakë dhe orkide

    
Lartësi

Lartësi

24 Trëndafila dhe gipsofila

Flirtim

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Të Dua Ende

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

    
Bukuri madhështore

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

E përjetshme

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

Dashuri e Pastër

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

    

Ofertë Speciale: Përqafime

Trëndafilat e kuq gjiithmonë kanë qenë të lidhura me dashurinë dhe pasionin, dhe ky kombinim i luleve e dëshmon këtë më së miri. Trëndafilat e kuq janë të ekspozuar në mënyrë të mrekullueshme, për një buqetë që do gjallëronte shumë gjatë, gjersa gipsofilat e bardhë rrezatojnë sensin e dashurisë së pastër. Në ditën më të dashur, Ditën e Shën Valentinit, në Antofagasta  Puente Alto  Santiago de Kili (Santiago de Chile)   Valparaiso  Vina del Mar, është një rast perfekt për të thënë ‘Të Dua’. Vazoja elegante e kësaj buqete krijon një sfond të mahnitshëm. Bëne një paraqitje me stil të veçantë me trëndafilat e bukur me ngjyrë të kuqe.
Informacion