Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Kolumbi. Ne dërgojmë lule me dorë në Bogota dhe 41 qytete, në Kolumbi

Edhe pse kryeqyteti i Kolumbisë (Columbia) është Bogota, në qytetin e Medellinit (Medellin) zhvillohet ngjarja më e rëndësishme shoqërore e vitit, Festivali i Luleve. Një ndër festivalet më të shumëpritur, për kultivuesit e luleve më interesante është parakalimi i silletave. Këto korniza prej druri në formë karrigeje fillimisht janë përdorur për mbajtjen e foshnjeve dhe fëmijëve të vegjël, por tani fermerët lokal dhe artizanët i mbushin stilletat me qindra lule vendase shumëngjyrëshe. Këto arredime të mëdha shumëngjyrëshe janë zakonisht të mbushura me qindra krizantema, trëndafila, luledielli dhe lule agapantuse të mëdha e rrumbullake. Orkidetë janë gjithmonë të njohura jo vetëm në arredimet shumëngjyrëshe por edhe si lule kombëtare. Natyralisti kolumbian Jose Jeronimo Triana zgjodhi orkidenë Cattleya si lulen kombëtare duke përshkruar petalet e kësaj luleje si "më të bukurat" në botë. Të tjera lule të zakonshme dhe popullore ndër kolumbianët janë edhe gladiolat e gjata, zambakët dhe tulipanët Pinokio. Gladiolat dhe krizantemat gjenden gjithashtu duke dekoruar gurët e varreve në shumë varreza. Si në shumë vende tjera edhe në Kolumbi (Columbia) dita e Shën Valentinit është një festë e rëndësishme për të gjithë të dashuruarit, ndërsa trëndafilat janë ende më të preferuarat në këtë festë romantike.

Buqeta të Popullarizuara në Kolumbi


Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Karakter

Karakter

Trëndafila, gipsofila

   
E paharrueshme

E paharrueshme

6 Trëndafila dhe lule të vogla

Durim

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

   
E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Pafajësi

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Lidhjet e Dhembshurisë

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

   
Të Dua Ende

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

Virtyt

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

Martesë e Lumtur

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

   
Dashuri Me Shikim Të Parë

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

Mendime Qiellore

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

   
Kapem Pas Teje

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Besnike

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

   

Ofertë Speciale: Admirim i Fshehtë

Informacion