Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Kolumbi. Ne dërgojmë lule me dorë në Bogota dhe 40 qytete, në Kolumbi

Edhe pse kryeqyteti i Kolumbisë (Columbia) është Bogota, në qytetin e Medellinit (Medellin) zhvillohet ngjarja më e rëndësishme shoqërore e vitit, Festivali i Luleve. Një ndër festivalet më të shumëpritur, për kultivuesit e luleve më interesante është parakalimi i silletave. Këto korniza prej druri në formë karrigeje fillimisht janë përdorur për mbajtjen e foshnjeve dhe fëmijëve të vegjël, por tani fermerët lokal dhe artizanët i mbushin stilletat me qindra lule vendase shumëngjyrëshe. Këto arredime të mëdha shumëngjyrëshe janë zakonisht të mbushura me qindra krizantema, trëndafila, luledielli dhe lule agapantuse të mëdha e rrumbullake. Orkidetë janë gjithmonë të njohura jo vetëm në arredimet shumëngjyrëshe por edhe si lule kombëtare. Natyralisti kolumbian Jose Jeronimo Triana zgjodhi orkidenë Cattleya si lulen kombëtare duke përshkruar petalet e kësaj luleje si "më të bukurat" në botë. Të tjera lule të zakonshme dhe popullore ndër kolumbianët janë edhe gladiolat e gjata, zambakët dhe tulipanët Pinokio. Gladiolat dhe krizantemat gjenden gjithashtu duke dekoruar gurët e varreve në shumë varreza. Si në shumë vende tjera edhe në Kolumbi (Columbia) dita e Shën Valentinit është një festë e rëndësishme për të gjithë të dashuruarit, ndërsa trëndafilat janë ende më të preferuarat në këtë festë romantike.

Buqeta të Popullarizuara në Kolumbi


Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Përjetësi

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

E mrekullueshme

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

    
Gjithnjë besnike

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

E shijshme

E shijshme

Zambakë dhe trëndafila

Thjeshtësi Magjepsëse

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Vetmi

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

    
Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

Zonjë e Bukur

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

    
Dashuri e pa shkëmbyer

Dashuri e pa shkëmbyer

Zambakë, karafila, trëndafila, gipsofila

Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Joshëse

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

    

Ofertë Speciale: Admirim i Fshehtë

Informacion