Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Koreja Veriore. Ne dërgojmë lule me dorë në Seul dhe 45 qytete, në Koreja Veriore

Buqeta të Popullarizuara në Koreja Veriore


Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Përjetësi

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

Elegante

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Mbyllje Hesapi

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

    
Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Shije e Mirë

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

Bukuri Pa Ndjenja

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

    
Entuziaste

Entuziaste

Trëndafila

Thellësisht e Dashuruar

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

Kthjelltësi

Kthjelltësi

8 trëndafila

Origjinale

Origjinale

12 Zambakë

    
Përulësi

Përulësi

Trëndafila dhe karafila

Frymëzim

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Paç Fat

Paç Fat

12 Trëndafila

Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

    

Ofertë Speciale: Dashuria e përgjegjshme

Shprehu lirisht me këtë buqetë ekstravagante të luleve. Trëndafilat romantik me ngjyrë të kuqe janë të rreshtuara pranë zambakëve stargazer të bardhë dhe të mrekullueshmëm. Trëndafilat delikat me ngjyrë pjeshke dhe karafilat ngjyrë rozë marrin pamje shumë elegante kur renditen pranë karafilave aromatik. Kjo buqetë është mënyrë perfekte për të dërguar një mesazh, qoftë romantik, qoftë një gjest i thjeshtë i miqësisë. Elegante dhe klasike, kjo buqetë është e përkryer në çdo formë. Është e popullarizuar në Busan (부산)   Daegu (대구)   Daezheon (대전)   Inçon (인천)   Seul (서울) , por mund të porositet edhe në qytete tjera të mëdha. Mos kurseni të shtoni edhe një vazo për një efekt super elegant.
Informacion


The national flower of South Korea is the beautiful rose of Sharon, a member of the hibiscus flower family. The national flower is so loved that the royal palace has a Rose of Sharon room. Flowers are loved by the Korean people, and it is always a sign of good manners to bring a bouquet of seasonal flowers to any dinner gathering. The Maehwa village in South Korea is typically the first to celebrate the arrival of spring with a flower festival. The showy flower chrysanthemum is honored with a winter festival, and the bright flowers always make good gifts on winter days. The Great Admiral Yisunsin Festival uses beautiful white lotus flowers to create stunning visual effects. In the capital city of Seoul, the country’s largest flower festival is held every year. Picking moon flowers is a way to celebrate the first full moon in South Korea. White lotus flowers are also popular.