Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Madagaskar. Ne dërgojmë lule me dorë në Antananarivo dhe 58 qytete, në Madagaskar

Një grup mahnitës i bimëve të ndryshme dhe luleve janë vendase në Madagaskar (Madagascar), duke përfshirë këtu edhe lulen kombëtare, Poinciana. Këto petale dalluese të kuqe janë të njohura edhe si Delonix Regina dhe mund të rrijnë të lulëzuara deri në tetë javë. Ky vend ishullorë është shtëpia e mbi 12.000 bimëve, ku xhevahir i ishullit është jasemini i Madagaskarit (Madagascar). Hardhia e gjatë e zvarritëse ka lule të vogla të bardha të cilat mund të mbushin kopshtet me aromën e tyre të ëmbël. Ajo që duhet të theksohet është se jasemini i Madagaskarit nuk i përket familjes së jaseminëve, por është në fakt një Stefanotis ose një vello martesor. Një lule e njohur është edhe vinca ose lulja në gjelbërim të përjetshëm. Kjo lule e qëndrueshme mundë të gjendet kudo në të gjithë vendin, e madje lulet e saja të vogla në ngjyrë vjollcë përdoren shpesh nëpër buqeta me lule. Në kryeqytetin Antananarivo, kopshte të vegjël me lule gjenden kudo. Lule tjera të njohura në Madagaskar janë edhe mbi 1000 speciet indigjene të orkideve si dhe disa lloje të ndryshme të hibiskusëve dhe karanfilëve. Në Madagaskar gjendet edhe lulja e bukur e mahnitëse, lulja princeshë e cila ka një shkëlqim blu në muzg.

Buqeta të Popullarizuara në Madagaskar


Bashkim

Bashkim

24 trëndafila

Serenatë

Serenatë

Orkid

Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

   
Origjinale

Origjinale

12 Zambakë

Fitore

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

Thashethemëse

Thashethemëse

72 Trëndafila

   
Mbyllje Hesapi

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Ego

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

   
Kënaqësi

Kënaqësi

Orkide dhe trëndafila

Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

   
Kujdesi Amënor

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Bukuri e Qëndrueshme

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

   
Dashuri e Braktisur

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

E shijshme

E shijshme

Zambakë dhe trëndafila

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

   

Ofertë Speciale: Përshtypje Që Zgjat

Informacion