Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Malajzi. Ne dërgojmë lule me dorë në Kuala Lumpur dhe 114 qytete, në Malajzi

Shteti i Malazisë ka një mot të shkëlqyer dhe lulet rriten gati gjatë tërë vitit. Në muajin Korrik mbahet Festivali vjetor i Luleve Malaziane ku adhuruesit kënaqen në mesin e mijërave luleve të të gjitha llojeve. Vizitorët poashtu kënaqen duke vështruar paradën me figura në formë të kafshëve të mbuluara me lule të cilat ngadale vërshojnë rrugëve të kryeqytetit Malazian, Kuala Lampur. Gjatë festës së muslimanëve, Hari Raya Puasa, shumë malazian vendosin kurora lulesh nëpër varrezat e shokëve dhe të të afërmëve. Hibiscusi i kuq që lulëzon i vetëm, ose rosa-sinensis, është lulja kombëtare e Malazisë dhe mund të vërehet duke lulëzuar gjatë tërë vitit anekënd vendit. Malazianët shpesh dhurojnë lule si dhurata, por disa lloje të luleve konsiderohen edhe si shenjë e fatkeqësisë. Frangipani i ëmbël aromatik është shumë i njohur në tërë globin, por në Malazi kjo lule e zakonshme përdoret vetëm gjatë ceremonive mortore.

Buqeta të Popullarizuara në Malajzi


Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Shikim i Shpejtë

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

   
Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Urtësi

Urtësi

Trëndafila dhe karafila

Mbrojtje

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

   
Lartësi

Lartësi

24 Trëndafila dhe gipsofila

Optimizëm

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

   
Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

   
Meritë

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Dashuri e pa shkëmbyer

Dashuri e pa shkëmbyer

Zambakë, karafila, trëndafila, gipsofila

E paharrueshme

E paharrueshme

6 Trëndafila dhe lule të vogla

   
Misterioze

Misterioze

12 Trëndafila

Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

   

Ofertë Speciale: Qejf

Informacion