Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Maqedoni. Ne dërgojmë lule me dorë në Shkup dhe 9 qytete, në Maqedoni

Kryeqyteti i Maqedonisë (Macedonia) është tani Shkupi (Skopje), ndërsa lulja kombëtare është lulekuqja e kuqe e ndritshme. Edhe pse lulëkuqet mund të gjenden në të bardhë, rozë, portokalli, ose blu, lulëkuqja e kuqe e errët simbolizon më së miri popullin maqedonas. E kuqja është edhe ngjyra e flamurit të tyre, e cila simbolizon vdekjen dhe pasionin. Ka disa festivale vjetore në Maqedoni (Macedonia), me festivale të veçanta për fëmijët, historinë dhe folklorin. Lulet gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm në zakonet vendase, ku ato shpesh vendosen në jastëkët e mysafirëve dhe të afërmve për mbarësi gjatë vizitave. Festivali i pranverës festohet në mënyrë masive ku buqetat e mëdha me lule shumëngjyrëshe janë në qendër të vëmendjes. Një tjetër traditë e rëndësishme është edhe kremtimi i Ditës së kryengritjes, ku buqeta të mëdha me lule vendosen në varrezat e dëshmorëve. Disa nga lulet më të zakonshme në Maqedoni janë lulet veronikë dhe galiumi i verdhë. Lulet veronikë shpesh anashkalohen, por ato kanë petale të bukura në ngjyrë vjollcë që të mahnisin kur i vë re. Maqedonasit adhurojnë të dërgojnë lule ku disa nga më të zgjedhurat janë zambakët rozë, karafilat dhe trëndafilat. Lule delet dhe krizantemat janë popullorë për Ditën e Nënës dhe Ditën e Punës.

Buqeta të Popullarizuara në Maqedoni


Kotësi

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Vetmi

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

Gjithnjë besnike

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

   
Përqafime

Përqafime

Trëndafila dhe gipsofila

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Flirtim

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

   
Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Vdes për ty

Vdes për ty

Trëndafila

Shpresë

Shpresë

Gerbera

   
Thashethemëse

Thashethemëse

72 Trëndafila

Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

   
Festim

Festim

Trëndafila, karafila dhe zambakë

E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

   
Të Dua Ende

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

Pajtim

Pajtim

7 Trëndafila, gerbera , karafila , zambakë dhe orkide

Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

   

Ofertë Speciale: Pranim Dashurie

Informacion