Bristol Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Qyteti historik i Bristolit shtrihet në Lumin Avon dhe është i mbushur me muze, dyqane dhe restaurante. Këtu ka shumë prona historike, shumë prej tyre me kopshte me peisazhe të bukura. Pothuajse të gjitha kopshtet kanë trëndafila, siç janë Aston Court dhe Tyntesfield. Trëndafilat aromatik të çajit dhe floribundat preferohen mbi ata hibridët e parëndësishëm, kryesisht për të ruajtur saktësinë historike. Klima angleze është ideale për livandon, shqopën, butonin e beqarisë dhe kamomilin. Gjatë pranverës, shfaqen tulipanët e bardhë dhe ata ngjyrë pjeshke. Mëllaga, larkspuri dhe lulegishti janë të preferuarat nëpër kopshtet private, përderisa krizantemat në vazo dhe margaritarët janë më të zakonshëm para bizneseve. Në fusha dhe livadhe, mund të shihen karafilat e plotë dhe ata mini, së bashku me lulediellin gjigant.
Buzëqeshëse
USD 73.41

Buzëqeshëse

Trëndafila

Frymëzim
USD 120.05

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Gjithnjë besnike
USD 86.36

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Joshje e Gjatë
USD 102.77

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

Besnikëri
USD 102.77

Besnikëri

24 Trëndafila

Fisnike
USD 73.41

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Lartësi
USD 102.77

Lartësi

24 Trëndafila dhe gipsofila

Zonjë Zemërbardhë
USD 73.41

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Thjeshtësi Magjepsëse
USD 73.41

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

INFOINFOINFO
Strehim
USD 120.05

Strehim

Trëndafila dhe karafila

Hijeshi e Pjekur
USD 73.41

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

Delikate
USD 73.41

Delikate

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Durim
USD 73.41

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

Seksi
USD 112.27

Seksi

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Shpresë
USD 73.41

Shpresë

Gerbera

INFOINFOINFO
Origjinale
USD 102.77

Origjinale

12 Zambakë

Dashuri e mrekullueshme
USD 73.41

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

Pajtim
USD 120.05

Pajtim

7 Trëndafila, gerbera , karafila , zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
Top