Derbi Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Derby dhe Melbourne Hall shtrihet në lumin Derwent. Çifligu historik është i hapur për publikun dhe ka peizazh dhe kopshtari mbresëlënëse. Lisat dhe panjat bëjnë hije për lulevjollcet, zemrat e gjakosuar, pantoflat e zonjës dhe lule hostat, si dhe japin ngjyrë gjatë vjeshtës. Në pranverë dhe verë, lulebardhat e mëdha, rododendronet dhe zambakët e ujit shpërthejnë në lulëzim, së bashku me kallamët, lulet konike dhe suzanet sy kafe. Lulet e tjera të njohura janë trinomat dhe astiblet. Kopshtet private shpesh kanë phlox, petunia dhe manushaqe tringjyrëshe, si dhe delphinium, larkspur dhe mëllagë. Livando është e preferuara e pranverës dhe dyqanet shpesh shesin gjethet e saja të thata.
Luks
USD 73.57

Luks

Trëndafila dhe zambakë

Flirtim
USD 73.57

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

Madhështore
USD 120.30

Madhështore

Zambakë dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Rrezikshmërisht e Dashuruar
USD 120.30

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

Meritë
USD 86.55

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Dashuri Me Shikim Të Parë
USD 120.30

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Serenatë
USD 120.30

Serenatë

Orkid

Paqe
USD 73.57

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Shpërblim Për Mirësi
USD 132.42

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

INFOINFOINFO
E ëmbël
USD 73.57

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 120.30

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Buzëqeshëse
USD 73.57

Buzëqeshëse

Trëndafila

INFOINFOINFO
Mbrojtje
USD 86.55

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

Jetë e Lumtur
USD 86.55

Jetë e Lumtur

Zambakë dhe karafila

Përulësi
USD 73.57

Përulësi

Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Thellësisht e Dashuruar
USD 73.57

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

Të Përkas Ty
USD 86.55

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Nënshtrim
USD 120.30

Nënshtrim

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
Top