Hull Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Kingston upon Hull, shpesh i quajtur shkurtimisht Hull, është një qytet historik detar. Ai po rritet si një qendër komerciale dhe kulturore, me shfaqjen e dyqaneve dhe restauranteve luksoze. Qyteti gjithashtu është shtëpi e shumë parqeve dhe kopshteve, ku pothuajse të gjithë kanë karakteristikë trëndafilat e varieteteve të shumta. Në pranverë lulëzojnë tulipanët, krokuset dhe lulet e verdha, dhe në shumë kopshte private të qytetit janë të njohura Trëndafili i Sharonit, lulemina dhe margaritarët. Vreshtat me shkëlqimin e mëngjesit dhe lulet e hënës shfaqin lulëzimine tyre në lindjen dhe perendimin e diellit. Shqopa rritet përgjatë Viking Way, dhe livadhet e afërta janë të mbushura me karafila, margaritarë, suzanet sy kafe dhe lulediellin gjigant. Dyqanet dhe restaurantet shpesh vendosin shporta me penutia dhe begonia, ku begoniat Zviceriane dhe ato të dyllit janë më të njohurat.

Rini
USD 76.75

Rini

Trëndafila dhe karafila

Mjaft Më Kritikove
USD 76.75

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

Gazmore
USD 76.75

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

INFOINFOINFO
Shëndet i Mirë
USD 90.29

Shëndet i Mirë

Gerbera , trëndafila , karafila dhe zambakë

Pritshmëri
USD 76.75

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Forcë
USD 90.29

Forcë

9 Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Besnike
USD 107.45

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

Kthjelltësi
USD 76.75

Kthjelltësi

8 trëndafila

Ngasje
USD 125.51

Ngasje

Zambakë , karafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
E dhimbsur
USD 76.75

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Pranim Dashurie
USD 76.75

Pranim Dashurie

Trëndafila

Buzëqeshëse
USD 76.75

Buzëqeshëse

Trëndafila

INFOINFOINFO