Leikester Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Qyteti Leicester gjendet afër lumit Soar, pyllit Charnwood dhe pyllit Kombëtar. Është vendi ku gjendet shtëpia shtërgjyshore e Lady Jane Grey, tani një park prej 830 hektarë i hapur për vizitor. Parku Bradgate, siç njihet tani, nuk mbahet me aq kujdes si dikur, por peisazhi mbetet kryesisht i pandryshuar. Nëse dëshironi të shihni një kopsht tradicional anglez, destincacioni juaj duhet të jetë Belgrave Hall. Dikur shtëpia e një tregtari të shekullit të 18-të, Belgrave Hall dhe kopshtet tani janë të hapura për vizitorë, ku mund të shihen lëndinat dhe shtretërit e luleve të zbukuruara me trëndafila, begonia dhe salvia. Në qytet është e zakonshme të shihen livandoja, mëllaga dhe althea, e njohur gjithashtu si Trëndafili i Sharonit. Në fusha janë të zakonshme lulet e egra si margaritarët, lulet konike dhe mini karafilat, dhe buzë pyllit lulëzojnë lulevjollcet në hijen e ftohtë.
Përsosmëri
USD 76.97

Përsosmëri

6 Trëndafila

Paç Fat
USD 83.96

Paç Fat

12 Trëndafila

Shpresë
USD 76.97

Shpresë

Gerbera

INFOINFOINFO
Joshje
USD 97.96

Joshje

12 Trëndafila

Admirim i Fshehtë
USD 135.74

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 135.74

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
Ndjenja Të Ngrohta
USD 97.96

Ndjenja Të Ngrohta

Zambakë dhe trëndafila

Misterioze
USD 97.96

Misterioze

12 Trëndafila

Dashuria e Gruas
USD 76.97

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Bashkim
USD 107.75

Bashkim

24 trëndafila

Tërheqje
USD 135.74

Tërheqje

Trëndafila, karafila dhe orkide

Ngasje
USD 135.74

Ngasje

Zambakë , karafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Strehim
USD 135.74

Strehim

Trëndafila dhe karafila

Përjetësi
USD 107.75

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

Pranim
USD 76.97

Pranim

3 luledielli dhe karafila

INFOINFOINFO
Paç Fat
USD 83.96

Paç Fat

12 Trëndafila

Lidhjet e Dhembshurisë
USD 76.97

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Të Dua Ende
USD 76.97

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO


Ne dërgojmë lule në TË GJITHA lagjet në Leikester. Këtu janë vetëm disa nga periferitë që kemi dërguar lule në Leikester kohët e fundit : -