Mançester Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Manchester, i famshëm për ekipin e tij futbollistik dhe si një ish qendër industriale, ka filluar të rritet si një qendër kulturore, me një numër të galerive të artit, muzeve dhe kopshteve të luleve. Një shembull për t’u përmendur është Parku Heaton, ku mund të blihen varietete të shumta të luleve. Serat ndryshojnë me stinët, ku të preferuarat e vendasve janë manushaqet tringjyrëshe, begoniat e dyllit, çiklamenet, livandoja dhe snapdragonët. Fletcher Moss Botanical Gardens ka një vend të veçantë që i dedikohet vetëm një lloji të bimës, siç janë kopshtet me shqopë dhe me kaktus. Parku Moses Gates është i njohur për peshkimin dhe shtigjet e tij, me ekspozimin e bimëve dhe luleve vendase. Dhe në fund nëse dëshironi të shihni një kopsht tradicional anglez me trëndafila, duhet të shkoni në Clayton Hall.
Krenare
USD 81.08

Krenare

12 Trëndafila

Ashpërsi
USD 72.54

Ashpërsi

Trëndafila dhe gladiola

Plot Shkëlqim
USD 72.54

Plot Shkëlqim

Trëndafila

INFOINFOINFO
Dashuri e mrekullueshme
USD 72.54

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

E përjetshme
USD 72.54

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

Delikate
USD 72.54

Delikate

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Frymëzim
USD 118.63

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Pavdekshmëri
USD 72.54

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Dashuri e Shenjtë
USD 118.63

Dashuri e Shenjtë

Zambakë, trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Humor
USD 85.35

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Përqafime
USD 85.35

Përqafime

Trëndafila dhe gipsofila

Virtyt
USD 72.54

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Dëshirë
USD 118.63

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Bukuri Pa Ndjenja
USD 85.35

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

Shpërblim Për Mirësi
USD 130.58

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

INFOINFOINFO
Dashuri e Ftohtë
USD 72.54

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

E hirshme
USD 72.54

E hirshme

Karafila , trëndafila

Kthjelltësi
USD 72.54

Kthjelltësi

8 trëndafila

INFOINFOINFO
Top