Notingham Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Në Nottingham ka shumë më shumë sesa legjenda e Robin Hoodit. Këtu ka shpella antike, muze, galeri të artit dhe kisha historike për t’u vizituar. Nottingham është gjithashtu shtëpia e Arboretumit, një koleksion i parqeve dhe kopshteve Viktoriane. Shkurret e lulebardhës rriten përgjatë lumit, pemët e qershisë rriten përgjatë shtigjeve të kopshtit dhe tulipanët e të gjitha ngjyrave i mbushin shtretërit e luleve në pranverë. Monumentet dhe përmendoret janë të rrethuara me zambakë të ditës, kallamë dhe irise. Lulet që mbillen zakonisht në kopshte janë suzanet sy kafe, margaritarët shasta, asterët, gjeogjinët dhe krizantemat, ku asnjë kopsht anglez nuk është i plotë pa trëndafila aromatik të llojeve hibrid dhe të çajit të çdo ngjyre. Vendasit e Nottingham janë adhurues të luleve në vazo dhe nuk është e pazakontë të shihen shporta me manushaqe tringjyrëshe, petunia dhe begonia jashtë portave.
E mrekullueshme
USD 101.59

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Lidhjet e Dhembshurisë
USD 72.57

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Fyerje
USD 118.67

Fyerje

Trëndafila, karafila, zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Shpërblim Për Mirësi
USD 130.62

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

Paç Fat
USD 81.10

Paç Fat

12 Trëndafila

Luks
USD 72.57

Luks

Trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Ashpërsi
USD 72.57

Ashpërsi

Trëndafila dhe gladiola

Optimizëm
USD 81.10

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

Shpirtmirësi e Përkryer
USD 72.57

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Jetë e Lumtur
USD 85.37

Jetë e Lumtur

Zambakë dhe karafila

Bukuri Pa Ndjenja
USD 85.37

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

Shije e Mirë
USD 118.67

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

INFOINFOINFO
Magjepsëse
USD 118.67

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Kapem Pas Teje
USD 72.57

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Bukuri Tekanjoze
USD 72.57

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Të Përkas Ty
USD 85.37

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Dashuri Për Natyrën
USD 101.59

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

Admirim i Fshehtë
USD 118.67

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

INFOINFOINFO
Top