Reading Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Reading është një qytet historik me shumë pamje për vizitorë për t’u parë. Në mes kopshtit të trëndafilave në Parkun Basildon tek Muzeu i jetës Rurale Angleze, rriten shumë bimë të ndryshme në qytet dhe zonat përreth. Forbury Gardens, rri i hapur tërë vitin, ka atraksione për çdo stinë. Në dimër, ka një patinazh akulli dhe në verë aty ka muzikë live. Edhe lulet i përcjellin stinët, me petunia, marigolde dhe begonia në pranverë. Vera është koha për trëndafila, phlox, lulemine, dusty miller, kozmose, columbine dhe coleus. Lulet e tjera që paraqiten janë margaritarët, lulet konike, dahlias dhe anemonet. Përgjatë rrugës së lumit Thames, vizitorët mund të shohin lulediellin, karafilat dhe iriset, në livadhe dhe në bregun e lumit.
Përsosmëri
USD 59.79

Përsosmëri

6 Trëndafila

Paç Fat
USD 79.72

Paç Fat

12 Trëndafila

Shpresë
USD 59.79

Shpresë

Gerbera

INFOINFOINFO
E mrekullueshme
USD 83.71

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Admirim i Fshehtë
USD 110.28

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Ndjenja Të Ngrohta
USD 79.72

Ndjenja Të Ngrohta

Zambakë dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Përkryerje
USD 83.71

Përkryerje

24 Trëndafila

Ngasje
USD 110.28

Ngasje

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Përjetësi
USD 83.71

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

INFOINFOINFO
Të Dua Ende
USD 59.79

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

Të Përkas Ty
USD 79.72

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Kapem Pas Teje
USD 59.79

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Zonjë e Bukur
USD 59.79

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

Misterioze
USD 79.72

Misterioze

12 Trëndafila

Ndjenja Të Ngrohta
USD 79.72

Ndjenja Të Ngrohta

Zambakë dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Shpirtmirësi e Përkryer
USD 59.79

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

Puthje
USD 83.71

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

Buzëqeshëse
USD 59.79

Buzëqeshëse

Trëndafila

INFOINFOINFO
Top