Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Mbretëria e Bashkuar. Ne dërgojmë lule me dorë në Londër dhe 77 qytete, në Mbretëria e Bashkuar

Qysh nga Lufta e Trëndafilave, lulja kombëtare e Anglisë ka qenë trëndafili i kuq, për Dhomën e Lankasterëve. Gjersa trëndafili i kuq çmohet shumë në Angli, Mbretëria e Bashkuar nuk ka lule kombëtare; në fakt çdo shtet në MB ka lulen e vet kombëtare. Kremto pranverën në kryeqytetin anglez, Londër, dhe vendos lule në purtekën e ngritur. Shou pranveror i luleve RHS mbahet çdo vit në Malvern dhe ekspozimin e luleve në Springfield nuk duhet anashkaluar. Kisha Metodike St. Andrews gati se gjithmonë është e dekoruar me kurora lulesh, ndërsa gjatë festave të pashkëve kishat në tërë Mbretërinë e Bashkuar dekorohen me zambakë aromatik. Buqeta me lulëkuqe kokëgjatë ipen si dhurata shtëpiake, ndërsa lule agrimoni simbolizon miqësinë. Anekënd Mbretërisë së Bashkuar, kopshtet e trëndafilave fillojnë të lulëzojnë në muajt e nxehtë të pranverës.

Buqeta të Popullarizuara në Mbretëria e Bashkuar


Më Duaj Më Tepër

Më Duaj Më Tepër

Zambakë, gerbera , karafila dhe livande

Modesti

Modesti

8 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

Meritë

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

    
Origjinale

Origjinale

12 Zambakë

Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

E re

E re

Zambakë dhe trëndafila

Vetmi

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

    
Fisnike

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

    
Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Bashkim

Bashkim

24 trëndafila

    

Ofertë Speciale: Bukuri Shpirtërore

Orkidetë e bukura ekzotike janë thurrur me mjeshtëri në mes 12 trëndafilave të bardhë. Ky kombinim elegant dhe klasik vjen në një shportë varëse shumë të bukur, e përshtatshme për ta vendosur në çdo hapësirë, qoftë jashtë apo brenda. Edhe nëse mendoni se nuk do t’ju duhet të dhuroni lule, kjo buqetë vërtetë ka për të thënë shumë. Imagjino fytyrën e saj kur të vëren këtë përzierje të mrekullueshme të orkideve dhe trëndafilave. Është e popullarizuar në Birmingam (Birmingham)   Glasgov (Glasgow)   Leds (Leeds)   Liverpul (Liverpool)   Londër (London) por mund të porositet edhe në qytete tjera të mëdha. Pa marrë parasysh se qfarë ndnjenje doni të shprehni, të jeni të sigurtë se ajo do të ndihet e veçantë kur të merr këtë buqetë të lezetshme.
Informacion