Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Pakistan. Ne dërgojmë lule me dorë në Islamabad dhe 64 qytete, në Pakistan

Jasemini është lulja kombëtare e Pakistanit, dhe luan një rol të madh në një pjesë të arkitekturës pakistaneze. Kjo lule aromatike rritet në tërë Pakistanin dhe monumenti nacional në kryeqytet është i dizajnuar në formën e kësaj lule. Lulet aromatike shpesh ju ipen si dhurata pronarëve të shtëpive pakistaneze, ndërsa lule kashtet mund të ipen si simbol i miqësisë. Popullata e madhe muslimane në përgjithësi u ndalon burrave dhënien e luleve grave, kështu që nuk është mirë të shkëmbehen lulet për Ditën e Shën Valentinit. Në qytetin e Islamabadit, kopshti i trëndafilave ka njërin ndër pamjet më të bukura kur trëndafilat fillojnë të lulzojnë. Në Karaçi, festivali vjetor i luleve mbahet çdo muaj shkurt, ku festojnë shumë grupe etnike të Pakistanit. Me 6 shtator është Dita e Mbrojtjes në Pakistan, ku shpesh lulet vendosen për të përkujtuar të rënit gjatë luftës Indiano-Pakistaneze në vitin 1965.

Buqeta të Popullarizuara në Pakistan


Delikate

Delikate

12 Trëndafila

Shikim i Shpejtë

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Bukuri e Qëndrueshme

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

   
Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

   
Shije e Mirë

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

Ego

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

   
Hutim

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

E paharrueshme

E paharrueshme

6 Trëndafila dhe lule të vogla

Rrezikojmë

Rrezikojmë

Karafila , sumbulla dhe statice

   
Dashuri Për Natyrën

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

Entuziaste

Entuziaste

Trëndafila

Zonjë e Bukur

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

   
Kujdesi Amënor

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Fisnike

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

   

Ofertë Speciale: Shpresë

Gerberat margaritarë ngjyrë portokalli, të verdhë dhe të bardhë e përbëjnë këtë kombinim argëtues dhe të lumtur të buqetës. Është një mënyrë e përkryer për të thënë ‘falemnderit’, apo thjesht për të bërë dikë të buzëqeshë. Është përfekte për çdokënd dhe në çdo kohë të vitit. Ngjyrat e çiltëra dhe të hareshme ndriçojnë edhe këndët më të errëta të dhomës, dhe nuk ka dyshim se sjellin vetëm buzëqeshje. Gerberat margaritarë janë ndër lulet më të mëdha të familjes së llojit të vet, andaj të jeni të sigurtë se do të kenë efekt maksimum për të gjithë personat që i shohin ato. Rast i mirë të porositen në ...Other City..., Faisalabad (فیصل آباد), Karaçi (کراچی), Lahore (لاہور), Rawalpindi (راولپنڈی) , por janë të disponueshme në shumicën e qyteteve. Këto lule bëjnë një dhuratë të përkryer për çfardo rasti.
Informacion