Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Portugali. Ne dërgojmë lule me dorë në Lisbona dhe 76 qytete, në Portugali

Lulja kombëtare e Portugalisë është lulja livando e paqes. Kallinjtë e gjatë të kësaj lule rriten anekënd tokës portugeze. Në kryeqytetin e këtij shteti, në Lisbonë, 25 prilli është Revolucioni i Karafilit. Është moment i mirë për të festuar pavarësinë e shtetit me një buqetë karafilash. Kremtoni ardhjen e pranverës në Portugali në festivalin e luleve që mbahet në Madeira. Të gjitha shtëpitë dhe ndërtesat janë të mbuluara me lule, ndërsa gratë portugese mbajnë të veshur fustane me ngjyra të ndritshme të mbuluara me lule. Portugalia gjithmonë ka arsye për ti dekoruar altaret e kishave me lule, dhe dy nga më të popullarizuarat janë festat e Pashkëve dhe Dita e të Vdekurve. Gjatë garës së luleve që mbahet çdo vit, rrugët e qyteteve portugeze bëhen rrëmujë e vertetë nga lulet e sapo të çelura. Të japësh lule si dhurata është një traditë shumë e njohur, dhe disa nga lulet më të popullarizuara janë margaritat e ndritshme, gerbera, dhe zambakë me ngjyrë vjollce dhe të verdhë.

Buqeta të Popullarizuara në Portugali


Lavdi

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Joshëse

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

   
Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Misterioze

Misterioze

12 Trëndafila

Vetmi

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

   
Arratisu Me Mua

Arratisu Me Mua

Trëndafila

Elegante

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

   
Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

Magjepsëse

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Bukuri e Qëndrueshme

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

   
Pajtim

Pajtim

7 Trëndafila, gerbera , karafila , zambakë dhe orkide

Fitore

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

   
Luks

Luks

Trëndafila dhe zambakë

Seksi

Seksi

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Përsosmëri

Përsosmëri

6 Trëndafila

   

Ofertë Speciale: Dashuri ngurruese

Trëndafilat e kuq janë ndër lulet e pakta që bëjnë një përshtypje shumë të mirë pa ndihmën e luleve tjera. Kjo buqetë e popullarizuar në Amadora, Braga, Lisbona (Lisboa), Porto, Setubal me 12 trëndafila të njomë dhe të freskët, bën namin e vet. E përkryer për tu dhuruar në Ditën e Shën Valentinit, përvjetore, apo thjesht vetëm për ti thënë dikujt ‘Të Dua’. Trëndafilat e kuq simbolizojnë dashurinë, dhe këtë më së miri e përçon kjo tufë e mrekullueshme. Me këtë kombinim përfshihet vazoja elegante, andaj, është lehtë ti bie asaj në sy, pa marrë parasysh se ku gjendet.
Informacion