Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Republika Çeke. Ne dërgojmë lule me dorë në Prague dhe 68 qytete, në Republika Çeke

Në kryeqytetin e Pragës, qytetarët dhe vizitorët shpesh vendosin lule në monumentet e dy heronjëve Çek, Jan Palach dhe Jan Zajiac. Dita e Punës në Republikën Çeke është me datë 1 Maj dhe kjo ditë shenon edhe ardhjen e pranverës. Udhëtimet deri ta statuja e poetit romantik Karel Hynek Macha janë të zakonshme për qiftet të cilët besojnë se vendosja e luleve tek këmbët e poetit do t’ju sjell fat në lidhjet e tyre. Në Sheshin Wenceslas, vizitorët mund të ulen dhe shijojnë kopshtet e bukura për të cilat kujdesen murgjit e Manastirit Franciscan. Në Republikën Çeke, Emrat e Ditëve janë një ngjarje e rëndësishme që shpeshëherë shënohet me dhurimin e luleve. Trëndafili është lulja kombëtare e Republikës Çeke ndërsa edhe shumë lloje tjera të luleve mund të shihen duke lulëzuar anekënd vendit.

Buqeta të Popullarizuara në Republika Çeke


Besnikëri

Besnikëri

24 Trëndafila

Gjithnjë besnike

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

Hutim

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

   
Meritë

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Dashuri e Pastër

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

Hijeshi e Pjekur

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

   
Kapem Pas Teje

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Vdes për ty

Vdes për ty

Trëndafila

Mbrojtje

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

   
E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Dashuri e Shenjtë

Dashuri e Shenjtë

Zambakë, trëndafila dhe karafila

Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

   
Optimizëm

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

Forcë

Forcë

9 Trëndafila dhe karafila

Dashuri e mrekullueshme

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

   
Thashethemëse

Thashethemëse

72 Trëndafila

Luks

Luks

Trëndafila dhe zambakë

Frymëzim

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

   

Ofertë Speciale: Besnike

Eleganca e kësaj buqete është rruga më e thjeshtë për ti treguar dikujt se mendoni për të. Trëndafilat e kuq garojnë mrekullueshëm kundrejt kulpurit dhe statice ngjyrë deti dhe atij ngjyrë vjollce. Karafilat rozë dhe margaritat e bardha që shoqërojnë tufën, për kohë të gjatë kanë qenë sinonim i dashurisë dhe miqësisë. Me këtë kombinim lulesh është lehtë ti shpreheni dikujt në Brno, Olomouc, Ostrava, Plzen, Prague (Praha) . Lulet e mrekullueshme të kësaj buqete kanë një kombinim jo me një gjatësi të theksuar, por është mirë ti shtohet vazoja për një emocion më personal.
Informacion