Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Republika Çeke. Ne dërgojmë lule me dorë në Prague dhe 6 qytete, në Republika Çeke

Në kryeqytetin e Pragës, qytetarët dhe vizitorët shpesh vendosin lule në monumentet e dy heronjëve Çek, Jan Palach dhe Jan Zajiac. Dita e Punës në Republikën Çeke është me datë 1 Maj dhe kjo ditë shenon edhe ardhjen e pranverës. Udhëtimet deri ta statuja e poetit romantik Karel Hynek Macha janë të zakonshme për qiftet të cilët besojnë se vendosja e luleve tek këmbët e poetit do t’ju sjell fat në lidhjet e tyre. Në Sheshin Wenceslas, vizitorët mund të ulen dhe shijojnë kopshtet e bukura për të cilat kujdesen murgjit e Manastirit Franciscan. Në Republikën Çeke, Emrat e Ditëve janë një ngjarje e rëndësishme që shpeshëherë shënohet me dhurimin e luleve. Trëndafili është lulja kombëtare e Republikës Çeke ndërsa edhe shumë lloje tjera të luleve mund të shihen duke lulëzuar anekënd vendit.

Buqeta të Popullarizuara në Republika Çeke


Melodioze

Melodioze

24 Trëndafila

Martesë e Lumtur

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

Dashuri e Pastër

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

Meritë

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

    
Buzëqeshëse

Buzëqeshëse

Trëndafila

Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Kapem Pas Teje

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Bukuri e Ndjeshme

Bukuri e Ndjeshme

Trëndafila dhe karafila

    
E çmuar

E çmuar

Karafila , trëndafila

Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

E shijshme

E shijshme

Zambakë dhe trëndafila

Delikate

Delikate

12 Trëndafila

    
Bashkim

Bashkim

24 trëndafila

E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

Shëndet i Mirë

Shëndet i Mirë

Gerbera , trëndafila , karafila dhe zambakë

Dashuri ngurruese

Dashuri ngurruese

12 Trëndafila

    

Ofertë Speciale: Besnike

Eleganca e kësaj buqete është rruga më e thjeshtë për ti treguar dikujt se mendoni për të. Trëndafilat e kuq garojnë mrekullueshëm kundrejt kulpurit dhe statice ngjyrë deti dhe atij ngjyrë vjollce. Karafilat rozë dhe margaritat e bardha që shoqërojnë tufën, për kohë të gjatë kanë qenë sinonim i dashurisë dhe miqësisë. Me këtë kombinim lulesh është lehtë ti shpreheni dikujt në Brno  Olomouc  Ostrava  Plzen  Prague (Praha) . Lulet e mrekullueshme të kësaj buqete kanë një kombinim jo me një gjatësi të theksuar, por është mirë ti shtohet vazoja për një emocion më personal.
Informacion