Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Salvadori. Ne dërgojmë lule me dorë në San Salvador dhe 8 qytete, në Salvadori

Lulja kombëtare e El Salvadorit (El Salvador) është lulja delikate dhe e bardhë e bimëve Juka. E njohur si flor de izote, këto lule të bukura në formë zileje rriten në drejtim për poshtë nga bishti, duke krijuar efektin e mrekullueshëm të një vargu zilesh. Jo vetëm që këto lule kanë një bukuri magjepsëse por ato janë edhe të ngrënshme. San Salvadori (San Salvador) është kryeqyteti i vendit dhe fillimi i pranverës i gjen rrugët e tij të veshura me petalet rozë nga pema Pink Poui. Pranvera sjell gjithashtu sezonin e shirave i cili festohet me Festivalin e luleve dhe palmave në qytetin e Panchimalco. Festivali fillimisht ishte i bazuar në trashëgimin e Majave të këtij vendi, por tani ai përfshinë edhe shenjtin e tyre mbrojtës Virgjëreshën Mari. Buqeta me lule ekspozohen nëpër rrugët e qytetit, me statujën e nënës së bekuar hipur në majë. Altarët bëhen nga gjethet e palmave të cilat lidhen së bashku, me qindra lule të bukura shumëngjyrëshe. Shumë nga këto altarë me lule kanë gladiola shumëngjyrëshe dhe helikonia, krizantema dhe zambakë të bardhë. Së bashku me sukulentët shumëngjyrësh, ky vend është edhe shtëpia e disa varieteteve të zambakëve dhe orkideve.

Buqeta të Popullarizuara në Salvadori


Faleminderit Për Miqësinë Tënde

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

12 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

Kotësi

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

   
Admirim i Fshehtë

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

   
Jetë e Lumtur

Jetë e Lumtur

Zambakë dhe karafila

Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

Mbyllje Hesapi

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

   
E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

Mikpritje

Mikpritje

Trëndafila, zambakë, trëndafila dhe gipsofila

Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

   
Optimizëm

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

   
Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

   

Ofertë Speciale: Dashuri Me Shikim Të Parë

Informacion