Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Serbia dhe Mali i Zi. Ne dërgojmë lule me dorë në Beograd dhe 42 qytete, në Serbia dhe Mali i Zi

Gjatë festës serbe të Car Lazarit, është e zakonshme të mblidhen lule të egra dhe të vendosen në vazo me ujë. Në muajin qershor, festivali i luleve në Bela Crkva është një ngjarje e mrekullueshme për të dy shtetet, Romaninë dhe Serbinë. Vajzat serbe vishen me kostume tradicionale dhe mbajnë kurora lulesh të bukura në flokët e tyre gjatë festivalit. Lulja kombëtare e Serbisë është lulbozhuri ngjyrë rozë, ku lulëzojnë me të madhe nëpër oborre dhe livadhe anekënd Serbisë. Në kryeqytetin serb, Beograd, festivali vjetor i luleve i mbush rrugët me lloj-lloj ngjyra dhe aroma të këndshme. Për shkak të religjioneve të ndryshme në këtë shtet, qasja ndaj luleve mund të ndryshojë në mënyrë drastike. Është në traditën e këtij shteti që të sillen buqeta me lule për mikëpritësin që ju fton për darkë, por gjithmonë sigurohu që tufat të jenë të rregulluara mirë. Lulet e bardha shpesh dhurohen në shenjë të paqes dhe pastërtisë.

Buqeta të Popullarizuara në Serbia dhe Mali i Zi


Buzëqeshëse

Buzëqeshëse

Trëndafila

Vdes për ty

Vdes për ty

Trëndafila

Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

   
Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Bukuri madhështore

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Besnikëri

Besnikëri

24 Trëndafila

   
Frymëzim

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Paqe

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Bukuri Shpirtërore

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

   
Pranim Dashurie

Pranim Dashurie

Trëndafila

Strehim

Strehim

Trëndafila dhe karafila

Ego

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

   
Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Kapem Pas Teje

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

12 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

   
Shpërblim Për Mirësi

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

   

Ofertë Speciale: Lavdi

Kjo buqetë e dashur është e përkryer për secilin. Me dukjen e saj artistike dhe flirtuese, kjo buqetë pa dyshim do ta gëzonte edhe të afërmin më të zorshëm. Gerberat e mëdhenjë margaritarë me ngjyrë të kuqe janë të përzier me karafila të freskët ngjyrë të bardhë dhe kombinohen me trëndafilat e kuq. Janë të famshme në Beograd, Kragujevc (Kragujevac), Nish (Niš), Novi Sad, Zemun , por mund të porositen edhe në qytete tjera të mëdha. Është mënyrë e mirë për ta falenderuar dikënd për darkën, apo thjesht për të thënë ‘përshëndetje’, dhe nuk gaboni ta dhuroni në çfardo kohe dhe rasti këtë buqetë të lezetshme. Mos hezitoni ta kompletoni efektin e kësaj mrekullie duke e porositur një vazo të bukur.
Informacion