Chat with us, powered by LiveChat

Durrës Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Durrësi është një qytet i vjetër bregdetar në Shqipëri, dhe një qendër ekonomike. Industria ka reduktuar shumë kultivimin e luleve dhe bujqësinë. Megjithatë shumë parqe mbeten, ku ka shumë kopshte me lule në të cilat rriten lulekuqe, trëndafila, dhe shumë lule tjera. Një udhëtim i shkurtër në lindje të Tiranës na lejon qasjen në Universitetin e Kopshtit Botanik të Tiranës, që përmban edhe më shumë lule, të tilla si lule gencian, begonias, dhe një shumëllojshmëri lulesh tjera.

Madhështore
USD 146.81

Madhështore

Zambakë dhe trëndafila

Karakter
USD 152.45

Karakter

Trëndafila, gipsofila

Jeta Është e Ëmbël
USD 146.81

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Flirtim
USD 84.70

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

Përjetësi
USD 118.58

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

Shpresë
USD 84.70

Shpresë

Gerbera

INFOINFOINFO
Mbrojtje
USD 105.87

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

Mendime Qiellore
USD 146.81

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

Joshëse
USD 84.70

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Entuziaste
USD 84.70

Entuziaste

Trëndafila

Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 84.70

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

E këndshme
USD 118.58

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

INFOINFOINFO