Chat with us, powered by LiveChat

Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ne dërgojmë lule me dorë në Vashington dhe 2413 qytete, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, lulja kombëtare është trëndafili i kuq dhe mund të gjendet anekënd kryeqytetit Washington D.C. Nga pesëdhjetë shtetet që janë, secili shtet ka lulen e vet kombëtare, dhe lulet luajnë një rol të madh në jetën e popullit amerikan. Në Hawai, lulet aromatike frangipani lidhen së bashku për të krijuar kurora të bukura, dhe është një mënyrë e mirë për t‘ju uruar mirëseardhje vizitorëve. Në kryeqytet, lulet nga druri i qershisë tërheqin vizitorë nga e tërë bota. Dita e Shën Valentinit është një ditë perfekte për të dhuruar lule, ndërsa Dita e Nënës simbolizohet me shumë lule chrysanthemum. Lulet trupgjata, gladiola, shpesh mund të shihen nëpër shumë ceremoni mortore, ndërsa lulet margarita vendosen nëpër varrezat e të afërmëve të vdekur. Bluebonnetat janë të zakonshme anekënd bregdetit jugperendimor, dhe shpesh i japin hijeshi shtëpive në Texas.

Buqeta të Popullarizuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikës


Dashuri e Pastër

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

Martesë e Lumtur

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

   
Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Kotësi

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Frymëzim

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

   
E mrekullueshme

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Dashuri e pa shkëmbyer

Dashuri e pa shkëmbyer

Zambakë, karafila, trëndafila, gipsofila

   
Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

E hirshme

E hirshme

Karafila , trëndafila

Flirtim

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

   


Ofertë Speciale: Kujdesi Amënor

Impresiono atë me këtë kombinim ekzotik dhe të bukur të luleve. Të ujdisura në mënyrë artistike në një shportë elegante, janë 6 trëndafila ngjyrë pjeshke së bashku me karafila dhe orkide të mrekullueshme dendrobium. Orkidetë dhe trëndafilat së bashku janë symbol i shprehjeve sensuale dhe të hijshme, ndërsa karafilat ngjyrë pjeshke i japin një bukuri shtesë kësaj buqete. Është e popullarizuar në Brooklyn, Çikago (Chicago), Los Angeles, Los Angelos (Los Angeles), Nju Jork (New York) por gjithashtu mund të porositet edhe në qytete tjera të mëdha. Bëj që ajo të kuptoj se është e veçantë duke i dhuruar këtë tufë të bukur ekzotike.
Informacion