Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Sllovaki. Ne dërgojmë lule me dorë në Bratislav dhe 43 qytete, në Sllovaki

Konsiderohet si sjellje e keqe ti dhurohet një banori sllovak buqetë lulesh me numër të kufizuar në të, dhe kurr mos i jep dikujt 13 lule. Gjatë ceremonive mortore dhe periudhës së mbajtjes së zisë, zambakët calla dhe chrysanthemums vendosen në strukturat e varrezave dhe rrugicave që shpien përmes varreve. Në Bratisllavë, kryeqyteti i këtij shteti, gjendet kështjella e Bratisllavës ku shumë banorë sjellin lule për ta nderuar kështjellën antike dhe themelet e saja. Trëndafili është lulja kombëtare e Sllovakisë, dhe dhurohet lehtësisht gjatë tërë vitit. Është gjithmonë gjest i mirë kur i dhurohet lule një vajze të re, kështu duke simbolizuar çiltërsinë e saj, por trëndafilat e kuq duhet gjithmonë rezervuar për ndonjë person shumë të veçantë. Gjatë ceremonive martesore të sllovakëve, lulet gjithmonë duhet të jenë prezent dhe ngjyra e tyre duhet të përshtatet me ngjyrën e luleve që ka përzgjedhur nusja. Gjatë sezonit të pashkëve, kishat në Bratisllavë si dhe në tërë shtetin i dekorojnë altaret e tyre me zambakë të bardhë.

Buqeta të Popullarizuara në Sllovaki


Pranim

Pranim

3 luledielli dhe karafila

Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Melodioze

Melodioze

24 Trëndafila

   
Pranim Dashurie

Pranim Dashurie

Trëndafila

Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

Entuziaste

Entuziaste

Trëndafila

   
Kthjelltësi

Kthjelltësi

8 trëndafila

Rrezikojmë

Rrezikojmë

Karafila , sumbulla dhe statice

Fyerje

Fyerje

Trëndafila, karafila, zambakë dhe gipsofila

   
Hijeshi e Pjekur

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

Zonjë Zemërbardhë

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

   
Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

   
Mjaft Më Kritikove

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

E hirshme

E hirshme

Karafila , trëndafila

Rehati

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

   

Ofertë Speciale: Joshje

Çdo vajzë ka dëshirë ti dhurohen trëndafila, pa marrë parasysh moshën e saj, dhe kjo buqetë e bukur është e përkryer për vajzat e reja. 12 trëndafila ngjyrë rozë janë të aranzhuara në mënyrë perfekte në vazon ku përshtaten më së miri. Trëndafilat ngjyrë rozë shpesh janë sinonim i dashurisë së re dhe të pastër, dhe kjo është mënyra më e mirë për ti treguar princeshës suaj se është e veçantë për ty. Shpesh e porositur dhe e dërguar në ...Other City..., Bratislav (Bratislava), Koshice (Košice), Nitra, Prešov . Ky kombinim i mrekullueshëm është i qëlluar gjithashtu edhe për momentet e vallëzimit në shkolla dhe për festën e ditëlindjes së gjashtëmbëdhjetë. Kujdesu që vajza jote e re të ndihet si princezë me këtë dhuratë të luleve.
Informacion