Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Slloveni. Ne dërgojmë lule me dorë në Ljubljana dhe 10 qytete, në Slloveni

Kryeqyteti i Sllovenisë (Slovenia) është Ljubljana, e mbushur plotë me surpriza ku dyqane të vegjël dhe kopshte me lule janë të fshehur kudo nëpër rrugët e qytetit. Karanfilat gjenden kudo, teksa karanfilat e kuq mund të gjenden duke zbukuruar ndërtesa, dritare e kopshte. Si lule kombëtare, kjo lule e kuqe shpesh përdoret për të shprehur ndjenjën e dashurisë ndaj njëri tjetrit. Në qytetin e Bohinjit, festivali i luleve të malit shënon edhe ardhjen e muajve të ngrohtë të pranverës. Përgjatë alpeve sllovene, shumë lule vendase mbulojnë shpatet e maleve si një batanije shumëngjyrëshe. Disa nga lulet që zakonisht mund të gjenden këtu duke ja nisur nga fillimi i pranverës janë irisët, margaritarët e bardhë si dhe salviat në ngjyrë blu të errët. Qëllim i këtij festivali është ndërgjegjësimi mbi shumëllojshmërine e luleve të egra në botë. Festivali përbëhet nga tre seksione të ndryshme, duke përshirë lulet në art, në jetën e përditshme dhe lulet në shkencë. Secila pjesë e festivalit thekson rëndësinë e luleve në jetën tonë dhe të tjerëve rreth nesh. Lulet janë gjithashtu një pjesë e rëndësishme e shfaqjes së sjelljes së mirë, e ku zakonisht gjithë të ftuarit për dreka fetare i sjellin lule të zotit të shtëpisë. Buqetat me lule vlerësohen gjithmonë, qoftë edhe një lule e vetme.

Buqeta të Popullarizuara në Slloveni


Tërheqje

Tërheqje

Trëndafila, karafila dhe orkide

Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Zonjë Zemërbardhë

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

   
Bukuri e Ndjeshme

Bukuri e Ndjeshme

Trëndafila dhe karafila

Hutim

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

Shpresë

Shpresë

Gerbera

   
E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Mendime Qiellore

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

   
Pritshmëri

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Besnikëri

Besnikëri

24 Trëndafila

Jeta Është e Ëmbël

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

   
Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

Ashpërsi

Ashpërsi

Trëndafila dhe gladiola

Melodioze

Melodioze

24 Trëndafila

   
Martesë e Lumtur

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

E shijshme

E shijshme

Zambakë dhe trëndafila

   

Ofertë Speciale: Rini

Informacion