Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Sri Lanka. Ne dërgojmë lule me dorë në Kolombo dhe 11 qytete, në Sri Lanka

I ashtuquajturi dhe i mrekullueshmi, zambak uji i kuq dhe i kaltër, është lulja kombëtare e popullit të vogël të Sri Lankës. Kjo lule rritet në ujëra të cekëta anekënd këtij shteti. Populli i Sri Lankës nuk e ka zakon të dhuroj lule, përveç kur mbajnë zi. Ditëlindjet dhe festat kremtohen pa lule. Por, banorët e këtij vendi përdorin lulet gjatë ceremonive të tyre fetare. Anthuriums shpesh përdoret për thurrjen e kurorave për tempujt dhe u ipen si dhurata në vazo murgjëve për ti ruajtur. Orkidetë poashtu shpesh ju ipen murgjëve budist që ti ruajnë. Gjatë festivalit të Posonit, është traditë që të dhurohen lule gjatë hënës së plotë. Në ditën Dhëmbi i Shenjtë i Budës, vizitorët gjejnë rrugët e kryeqytetit, Colombo, të mbuluara me shumë fleta shumëngjyrëshe të luleve.

Buqeta të Popullarizuara në Sri Lanka


E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Magjepsëse

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Gjithnjë besnike

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

   
Modesti

Modesti

8 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

Dashuria e përgjegjshme

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Kapem Pas Teje

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

   
Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

Strehim

Strehim

Trëndafila dhe karafila

Respekt

Respekt

24 Trëndafila

   
Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

Përshtypje Që Zgjat

Përshtypje Që Zgjat

Zambakë, orkide, gerbera dhe trëndafila

Të Dua Ende

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

   
Joshje Sekrete

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

Dashuri Me Shikim Të Parë

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

Jeta Është e Ëmbël

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

   
Qejf

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Bukuri madhështore

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Bukuri Pa Ndjenja

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

   

Ofertë Speciale: Dashuria e Gruas

Një dhuratë e bukur për Ditën e Shën Valentinit, 6 trëndafilat e kuq së bashku me gipsofila në një buqetë, një mënyrë e përkryer për ti thënë ‘Të Dua’. Përfekte për qifte të reja të cilët bien në dashuri për herë të parë, kjo buqetë është e popullarizuar në Galkisa (Galkissa), Gjafna (Jaffna), Kolombo (Colombo), Moratuva (Moratuwa), Negombo si dhe në qytetet tjera. Trëndafilat e kuq gjithmonë kanë qenë simbol i dashurisë, dhe çdo vajzë e re e ëndërron këtë buqetë për Ditën e Shën Valentinit. Bëj që ëndërrat e saja të bëhen realitet me këtë buqetë të vogël dhe të lezetshme. E lidhur me një fjongo romantike, e tëra që ju duhet është të shtoni një vazo dhe krijoni një dhuratë me jetëgjatësi të luleve të bukura.
Informacion