Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Sri Lanka. Ne dërgojmë lule me dorë në Kolombo dhe 10 qytete, në Sri Lanka

I ashtuquajturi dhe i mrekullueshmi, zambak uji i kuq dhe i kaltër, është lulja kombëtare e popullit të vogël të Sri Lankës. Kjo lule rritet në ujëra të cekëta anekënd këtij shteti. Populli i Sri Lankës nuk e ka zakon të dhuroj lule, përveç kur mbajnë zi. Ditëlindjet dhe festat kremtohen pa lule. Por, banorët e këtij vendi përdorin lulet gjatë ceremonive të tyre fetare. Anthuriums shpesh përdoret për thurrjen e kurorave për tempujt dhe u ipen si dhurata në vazo murgjëve për ti ruajtur. Orkidetë poashtu shpesh ju ipen murgjëve budist që ti ruajnë. Gjatë festivalit të Posonit, është traditë që të dhurohen lule gjatë hënës së plotë. Në ditën Dhëmbi i Shenjtë i Budës, vizitorët gjejnë rrugët e kryeqytetit, Colombo, të mbuluara me shumë fleta shumëngjyrëshe të luleve.

Buqeta të Popullarizuara në Sri Lanka


Unitet

Unitet

2 Zambakë dhe karafila

Dashuri e Pastër

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

    
Mikpritje

Mikpritje

Trëndafila, zambakë, trëndafila dhe gipsofila

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

12 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

E çmuar

E çmuar

Karafila , trëndafila

Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

    
Modesti

Modesti

8 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

E përjetshme

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

Bukuri madhështore

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Joshje

Joshje

12 Trëndafila

    
E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Pranim Dashurie

Pranim Dashurie

Trëndafila

Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Bashkim

Bashkim

24 trëndafila

    

Ofertë Speciale: Dashuria e Gruas

Një dhuratë e bukur për Ditën e Shën Valentinit, 6 trëndafilat e kuq së bashku me gipsofila në një buqetë, një mënyrë e përkryer për ti thënë ‘Të Dua’. Përfekte për qifte të reja të cilët bien në dashuri për herë të parë, kjo buqetë është e popullarizuar në Galkisa (Galkissa)   Gjafna (Jaffna)   Kolombo (Colombo)   Moratuva (Moratuwa)   Negombo si dhe në qytetet tjera. Trëndafilat e kuq gjithmonë kanë qenë simbol i dashurisë, dhe çdo vajzë e re e ëndërron këtë buqetë për Ditën e Shën Valentinit. Bëj që ëndërrat e saja të bëhen realitet me këtë buqetë të vogël dhe të lezetshme. E lidhur me një fjongo romantike, e tëra që ju duhet është të shtoni një vazo dhe krijoni një dhuratë me jetëgjatësi të luleve të bukura.
Informacion