Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Tailandë. Ne dërgojmë lule me dorë në Bangkok dhe 296 qytete, në Tailandë

Tajlanda është vatra e shumë lule orkideve, duke e bërë këtë lule shumë të dashur dhe lule të dytë kombëtare për tajlandezët. Lulja kombëtare e Tajlandës është lulja e vogël me ngjyrë të verdhë, Ratchaphruek, e cila lulëzon anekënd vendit. Ngjyra e lules kombëtare simbolizon, jo vetëm ngjyrën nacionale të religjionit budist, por edhe ditën e hënë, dita kur ka lindur lartëmadhëria e tij, Mbreti i Tajlandës. Në kryeqytetin e vendit, Bangkok, shitësit e luleve mbushin rrugët e qytetit dhe shesin tufa të luleve të llojit gjingjer të verdhë, e cila mendohet të ketë veti shëruese. Dengje të vogla të orkideve shumë shpesh shihen para këmbëve të statujës së Budës. Lulet si hibiskusi dhe zambakët ngjyrë portokalli, shpesh ipen si dhurata dhe shumë shtëpi mbajnë lantana me degë të varuara, lule të cilat mendohet se sjellin fat në shtëpi.

Buqeta të Popullarizuara në Tailandë

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Pranim Dashurie

Pranim Dashurie

Trëndafila

Joshëse

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

   
Hutim

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

Dashuria e përgjegjshme

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Thashethemëse

Thashethemëse

72 Trëndafila

   
E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Martesë e Lumtur

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

   
Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

E re

E re

Zambakë dhe trëndafila

Pritshmëri

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

   
Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

E mrekullueshme

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Qëndrueshmëri

Qëndrueshmëri

4 zambakë dhe 7 trëndafila

   
Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

   

Ofertë Speciale: Hare e ardhshme

Nganjëherë ka shumë rëndësi se sa lule i dhuroni, dhe me këtë buqetë pa dyshim se kurrë nuk do mund të ofendoheni. Trëndafilat e bardhë, jo vetëm që simbolizojnë çiltërsinë, por edhe janë sinonim i paqes dhe miqësisë. Bollëku aderohet në shumë besime kulturore, duke e bërë këtë buqetë të përkryer dhe dhuratë të ngrohtë në rast të falenderimit për ftesa në darka shtëpiake. E popullarizuar në Bangkok (กรุงเทพ), Çon Buri (ชลบุรี), Mueang Nonthaburi (เมืองนนทบุรี), Samut Prakan (สมุทรปราการ), Udon Thani (อุดรธานี) , por këto lule të bukura mund të porositen në shumicën e qyteteve. Trego kujdesin tënd me këta trëndafila të mrekullueshëm.
Informacion