Fataja Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Qyteti Pattaya në Provincën Chonburi është vendimbanim i shumë pemëve Palisandër të Guinesë së Re. Ajo lulëzon nga muaji Shkurt deri në muajin Maj dhe është lulja provinciale. Lulja është e verdhë dhe e portokalltë dhe e mbush ajrin me aromë e saj të trëndafilit. Po ashtu ka edhe shumë lloje të orkideve me ngjyra të ndryshme që shpesh shiten tek turistët. Orkidetë përdoren gjithashtu në gatimin tradicional. Në muajin Tetor, Pattaya organizon garën vjetore të buallit dhe vendasit e dekorojnë qytetin me lule të ndritshme zbukuruese.
E butë
USD 106.22

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Pranim Dashurie
USD 84.97

Pranim Dashurie

Trëndafila

Kotësi
USD 106.22

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Joshëse
USD 84.97

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Krenare
USD 79.92

Krenare

12 Trëndafila

Pavdekshmëri
USD 84.97

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Hutim
USD 111.28

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

Dashuria e përgjegjshme
USD 84.97

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Thashethemëse
USD 192.20

Thashethemëse

72 Trëndafila

INFOINFOINFO
Shpërblim Për Mirësi
USD 192.20

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

Të Përkas Ty
USD 90.03

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Bukuri e Qëndrueshme
USD 79.92

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

INFOINFOINFO
E përjetshme
USD 84.97

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

E këndshme
USD 106.22

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Virtyt
USD 84.97

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Rehati
USD 111.28

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

Dëshirë
USD 111.28

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Martesë e Lumtur
USD 111.28

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

INFOINFOINFO


Ne dërgojmë lule në TË GJITHA lagjet në Fataja. Këtu janë vetëm disa nga periferitë që kemi dërguar lule në Fataja kohët e fundit : -