Khon Kaen Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Një nga katër qytetet e Isan-it, Khon Kaen është shtëpia e universitetit më të madh në pjesën verilindore të Tajlandës. Edhe pse ky qytet është i njohur më shumë për tregti dhe edukim, ai gjithashtu organizon shumë festivale që janë të dedikuara për ekspozimin e luleve ekzotike dhe atyre vendore. Festivali Dok Khoon Sian Khaen shfaq muzikë, vallëzim dhe kulturë me një sfond të ngjyrosur me orkide, trëndafila dhe zambakë uji. Budistët kanë krenari të veçantë kur shihen pemët banyan dhe shiu i artë që rriten krah për krah.

Thashethemëse
USD 77.82

Thashethemëse

72 Trëndafila

Humor
USD 60.64

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Fisnikëri
USD 60.64

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

INFOINFOINFO
Paç Fat
USD 55.58

Paç Fat

12 Trëndafila

Mbrojtje
USD 60.64

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

Përkryerje
USD 69.48

Përkryerje

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
Bukuri Shpirtërore
USD 74.53

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

Besnike
USD 69.48

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

Seksi
USD 90.95

Seksi

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Magjepsëse
USD 74.53

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Bukuri e Qëndrueshme
USD 55.58

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

Meritë
USD 60.64

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO