Nakhon Si Thamarat Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Nakhon Si Thammarat gjendet në jug të Tajlandës dhe krenohet me një klimë të ngrohtë dhe të lagësht, ideale për florën vendase. Është një vend i veçantë për Budistët për shkak të chedi-t, një grumbull gërmadhash që përmban relikte dhe që përdoret për meditim. Cassia fistula apo pema shiu i artë, është një lule provinciale dhe kjo lule përdoret si dhuratë. Pylli i dendur vështirëron rritjen e disa bimëve, por fieri, veshët e elefantit dhe gjethet shumëngjyrëshe të anthuriumit janë të zakonshme. Edhe orkidat rriten me bollëk dhe fituesve të festivalit të luftës së lopës ju ipen kurora të thurura me to. Ato gjithashtu përdoren në gatim si një burim i turmerikut. Lulet e tjera të njohura në këtë qytet janë krizantema, koreopsis dhe zambaku i ujit.
Pranim Dashurie
USD 86.39

Pranim Dashurie

Trëndafila

Joshëse
USD 86.39

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Pavdekshmëri
USD 86.39

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Përsosmëri
USD 86.39

Përsosmëri

6 Trëndafila

Hutim
USD 113.12

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

Dashuria e përgjegjshme
USD 86.39

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

INFOINFOINFO
Thashethemëse
USD 195.40

Thashethemëse

72 Trëndafila

Falënderim
USD 113.12

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

Mashtrim
USD 86.39

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Vetmi
USD 107.98

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

Strehim
USD 113.12

Strehim

Trëndafila dhe karafila

E këndshme
USD 107.98

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Qëndrueshmëri
USD 91.53

Qëndrueshmëri

4 zambakë dhe 7 trëndafila

Martesë e Lumtur
USD 113.12

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

Gjithnjë besnike
USD 91.53

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

INFOINFOINFO
E butë
USD 107.98

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 86.39

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Dashuria e përgjegjshme
USD 86.39

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

INFOINFOINFO
Top