Pitsanulok Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Phitsanulok është një nga qytetet më të vjetra në Tajlandë, mbi 600 vjet i vjetër. Klima e ngrohtë është ideale për florën vendase, që përfshinë pemën e verdhë të flakës, lule kjo e cila është simbol për këtë provincë. Ajo lulëzon me ngjyrë të ndritshme portokalli dhe të verdhë gjatë pranverës. Vendasit i adhurojnë lulet, gjë që shihet në shumë kopshte publike dhe private. Edhe pema jasemin, është një tjetër pemë me lule që ëshë simbol i këtij vendi. Mund të shihen kudo rododendronët dhe kurorat me gjemba me lulet e tyre ngjyrë të kuqërremtë-rozë të ndritshme, që lulëzojnë në verë. Këtu ka shumë manastire apo tempujt të budistëve ku si dhuratë zakonisht përdorin orkidat e verdha, krizantemat, lulediellin dhe zambakët.
Origjinale
USD 106.88

Origjinale

12 Zambakë

Pranim Dashurie
USD 85.50

Pranim Dashurie

Trëndafila

Joshëse
USD 85.50

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Besnikëri
USD 106.88

Besnikëri

24 Trëndafila

Pavdekshmëri
USD 85.50

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Fisnike
USD 85.50

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Hutim
USD 111.97

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

Dashuria e përgjegjshme
USD 85.50

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Thashethemëse
USD 193.40

Thashethemëse

72 Trëndafila

INFOINFOINFO
Kapem Pas Teje
USD 85.50

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

E përjetshme
USD 85.50

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

Dashuri e Braktisur
USD 111.97

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
Dashuri Besuese
USD 111.97

Dashuri Besuese

3 tulipanë , 3 rozë , 3 zambakë , orkide

E këndshme
USD 106.88

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Shije e Mirë
USD 111.97

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

INFOINFOINFO
Lavdi
USD 85.50

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Elegante
USD 80.41

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Forcë
USD 90.59

Forcë

9 Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Top