Chat with us, powered by LiveChat

Dushanbe Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Dushanbe është kryeqyteti i Taxhikistanit si dhe shtëpia e një kopshti zoologjik të rinovuar dhe kopshtit botanik. Arkitektura Persiane i jep një prapaskenë ideale për rritjen e bimëve dhe luleve vendase. Disa nga lulet që rriten në këto kopshte janë trëndafilat, begoniat dhe zambakët e ujit. Poashtu mund të gjenden edhe lulekuqe si dhe poinsetiat e egra.

Joshëse
USD 134.19

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Paqe
USD 100.91

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Humor
USD 72.08

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

INFOINFOINFO
Buzëqeshëse
USD 54.78

Buzëqeshëse

Trëndafila

Seksi
USD 93.70

Seksi

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Martesë e Lumtur
USD 93.70

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Hijeshi e Pjekur
USD 100.91

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 84.36

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Frymëzim
USD 93.70

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Joshje e Gjatë
USD 93.70

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

Qejf
USD 108.12

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Admirim i Fshehtë
USD 100.91

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

INFOINFOINFO