Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Tunizi. Ne dërgojmë lule me dorë në Tunis dhe 8 qytete, në Tunizi

Me fillimin e pranverës, Tunisia përgatitet për kremtimin vjetorë të Shpirtit të Luleve. Ky festival shënon fillimin e pranverës dhe fillimin e të mbjellurave. Festivali ka të bëjë edhe me distilimin e luleve nga pema e hidhur portokalli dhe geraniumi rozë. Qyteti i vogël dhe bregdetarë i Nabeulit (Nabeul) nuk është i njohur vetëm për procesin e distilimit, por edhe për shishet e parfumeve të dekoruara bukur. Festivali Eid Ezzahr poashtu kremton këtë proces të lashtë e ku përfshihen edhe varëse me lule në tezgat e veta. Në kryeqytetin Tunis, lulet erëmira dhe të bardha të jaseminit mund të gjenden në muret dhe kopshtet kudo në qytet. Një lule tjetër e njohur është edhe hibiskusi i zakonshëm. Lulet dhurohen nëse dikush ju fton për darkë, e ku trëndafilat janë gjithmonë një zgjedhje e mirë. Zambakët, gerberat dhe karafilat përdoren shpesh nëpër buqeta me lule.

Buqeta të Popullarizuara në Tunizi


Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Rrezikojmë

Rrezikojmë

Karafila , sumbulla dhe statice

   
Përsosmëri

Përsosmëri

6 Trëndafila

Admirim i Fshehtë

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

   
Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

Përshtypje Që Zgjat

Përshtypje Që Zgjat

Zambakë, orkide, gerbera dhe trëndafila

Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

   
Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Përulësi

Përulësi

Trëndafila dhe karafila

Ngasje

Ngasje

Zambakë , karafila dhe gipsofila

   
Buzëqeshëse

Buzëqeshëse

Trëndafila

Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Fitore

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

   
Dashuri e Shenjtë

Dashuri e Shenjtë

Zambakë, trëndafila dhe karafila

Mjaft Më Kritikove

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

Flirtim

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

   

Ofertë Speciale: Arratisu Me Mua

Informacion