Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Turqi. Ne dërgojmë lule me dorë në Ankara dhe 311 qytete, në Turqi

Në kryeqyten turk, Ankara, tulipanët janë mbi të gjithat. Lulzimi elegant i tulipanit është adhuruar për një kohë të gjatë nga banorët turk dhe kjo lule është lulja kombëtare e tyre. Në Stamboll, Festivali vjetor i Tulipanëve mbahet për nderë të lules së tyre kombëtare. Mijëra tulipanë shihen duke lulëzuar gjatë këtij kremtimi mahnitës. Në qytetin Antalya, festivali pranveror i luleve është një ngjarje ndërkombëtare ku shumë gra turke të veshura në kostume kombëtare ofrojnë lule për të uruar ardhjen e pranverës. Shumë varreza turke dekorohen me lule cyclamen, dhe ky lloj pashtu mund të gjendet brenda shumë manastireve turke. Trëndafilat e të gjitha ngjyrave çmohen shumë në Turqi dhe shpesh ipen si dhurata për mirëseardhje dhe për falenderime. Sidoqoftë, asgjë nuk mund ta zëvëndesojë dashurinë e popullit turk ndaj tulipanit. Tulipani përdoret në gati të gjitha ceremonitë dhe festat turke. Tulipani, në fakt ka origjinën nga Turqia, e jo nga Holanda.

Buqeta të Popullarizuara në Turqi

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Mendime Qiellore

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

12 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

   
Magjepsëse

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

Durim

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

   
Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

Gjithnjë besnike

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

Më Duaj Më Tepër

Më Duaj Më Tepër

Zambakë, gerbera , karafila dhe livande

   
Bukuri e Qëndrueshme

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

Thjeshtësi Magjepsëse

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Kapem Pas Teje

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

   
Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Origjinale

Origjinale

12 Zambakë

E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

   
Unitet

Unitet

2 Zambakë dhe karafila

Shëndet i Mirë

Shëndet i Mirë

Gerbera , trëndafila , karafila dhe zambakë

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

   

Ofertë Speciale: Dashuri e Pastër

Kjo buqetë e madhe dhe elegante me 36 trëndafila të bardhë e bën çdo grua të ndihet magjepëse. Trëndafilat e butë ngjyrë të bardhë, që duket sikur bëjnë dritë dhe lëshojnë aromë romantike, thjesht tregojnë bindjen tuaj për bukurinë e saj. Romantike dhe elegante, nuk është e mundur të mos e impresiononi me këtë buqetë jashtëzakonisht të bukur. E popullarizuar në Adana, Ankara, Bursa, İzmir, Stamboll (İstanbul) dhe në qytete tjera të mëdha, kjo buqetë mund të ndahet në tri buqeta të vogla apo edhe të mbahet kompakte për një përshtypje të veçantë. Shto një vazo elegante për të kompletuar hijeshinë e saj.
Informacion