Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Ukrainë. Ne dërgojmë lule me dorë në Kiev dhe 181 qytete, në Ukrainë

We do not offer flower delivery to anywhere in Crimea or accept orders from customer with billing addresses in Crimea

Lulja kombëtare e Ukrainës është luledielli me ngjyrë të verdhë. Luledielli i madh gazmor çuditërisht i përshtatet klimës së verës së nxehtë në Ukrainën jugore. Në kryeqytetin ukrainas, Kiev, luledielli shitet përgjatë tërë rrugëve të qytetit. 23 gushti, është dita kur mund të vendosësh lule tek këmbët e Volodymyrit të Madh. Statujat e tij gjenden anekënd Ukrainës. Në Pechersk, kremtimi i pavarësisë së Ukrainës bëhet me një ekspozitë të hapur të luleve. Ukrainasit për një kohë të gjatë i kanë përdorur lulet për ti shprehur emocionet e tyre, dhe ndër më të popullarizuarat janë lule kumaket, tulipanët dhe kamomilet. Lulet nga bima e kamomilës shpesh përdoren për tu qetësuar dhe për tu ndier më rehat. Lule kumaket poashtu përdoren për ti zbukuruar varrezat. Mullaga rritet në shumë kopshte të Ukrainës, dhe shumë njerëz besojnë në vetitë e saja spirituale.

Buqeta të Popullarizuara në Ukrainë

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Dashuri e Shenjtë

Dashuri e Shenjtë

Zambakë, trëndafila dhe karafila

Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

   
Pritshmëri

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Rehati

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

   
Zonjë e Bukur

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

Fitore

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

Vdes për ty

Vdes për ty

Trëndafila

   
Paqe

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Shikim i Shpejtë

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Fisnike

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

   
Qejf

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Krenare

Krenare

12 Trëndafila

Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

   
Respekt

Respekt

24 Trëndafila

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Hijeshi e Pjekur

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

   

Ofertë Speciale: Guximtare

Informacion