Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Zvicër. Ne dërgojmë lule me dorë në Bern dhe 45 qytete, në Zvicër

Lulja kombëtare e Zvicrës është lulja e vogël e malit me ngjyrë të bardhë, edelweiss, e njëjta lule si ajo kombëtare e Austrisë. Në regjionin e Morgesit, lulet tulipanë lulëzojnë gjatë tërë pranverës, dhe ky qytet njihet edhe si qyteti i luleve. Për të festuar ardhjen e pranverës, makinat në zvicër mbulohen me lule dhe marshojnë rrugëve rurale. Kur mbretëresha e lopëve kurorëzohet me tufa lulesh, merr disa lule të egra dhe ia dhuro fqinjëve për fat të mirë. Në Cyrih, ardhja e pranverës mirëpritet me zilet e katedralës si dhe turma të mëdha lulesh që marshojnë rrugëve të qytetit. Sipas zakonit, vajzat veshin kostume kombëtare dhe mbajnë kurora dhe tufa lulesh në flokët e tyre. Kryeqyteti Bern është i mbushur me dyqane të luleve ku shitësit ofrojnë trëndafila të freskët dhe lule të egra për të ju dhuruar shokëve dhe të afërmëve.

Buqeta të Popullarizuara në Zvicër


Dashuri Me Shikim Të Parë

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

Fisnike

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

   
Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

Besnike

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

Përkryerje

Përkryerje

24 Trëndafila

   
Bukuri Tekanjoze

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

   
Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

Vetmi

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

   
Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

Kotësi

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

   
Zonjë e Bukur

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

Tërheqje

Tërheqje

Trëndafila, karafila dhe orkide

Durim

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

   

Ofertë Speciale: Paqe

I tregoni asaj se shumë kujdeseni për të me këta 12 trëndafila ngjyrë rozë dhe me gipsofila të bardhë së bashku në buqetë. Trëndafili rozë simbolizon miqësinë dhe dashurinë e re, andaj dhuro këtë buqetë për ti treguar asaj se mendoni për të. Trëndafilat janë të popullarizuar gjithkund në botë, por kjo buqetë më së shumti porositet në Bazel (Basel), Bern, Cyrih (Zürich), Gjenevë (Genf), Lozana (Lausanne) . Buqeta është e lidhur me një fjongo të bukur, por mund ti shtohet edhe një vazo për jetëgjatësi të luleve. E përkryer për të gjitha momentet e dashurisë, andaj i trego asaj se nuk e harroni dot.
Informacion